| anonim_4396 a întrebat:

Care este diferenta dintre amor si sex?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

"Sexul" il faci cu oricine, femeie sau barbat, pe bani sau pe smecherie, pe pacalite sau pe intelegere, fara sa fie implicat nici un sentiment.
Faci "Amor" sau "dragoste" DOAR cu femeia (sau barbatul) iubit, pentru care ai sentimente puternice.

| corbulalbrosu a răspuns:

Amorul reprezinta cuvantul prin care este definit sentimentul de iubire si/sau starea de dragoste intre persoane de sex diferit.
Pe cand sexul reprezinta actiunea de impreunarea care are loc intre 2 persoane de acelasi sex sau de sexe diferit cu rolul de a procrea, ori pur si simplu cu scopul de a se desfata, de a se simti cat mai satisfacuti. Sanatate!

| MPersephone a răspuns:

Amorul duce sexul la un nivel mai intim, mai aprofundat.

| TPU2019 a răspuns:

De sex ai sa ai parte.

| Krazy124 a răspuns:

Nimic