| katy9801 a întrebat:

Care este diferenta dintre dragoste si iubire?

10 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nici o diferenta.

| micutsa19 a răspuns:

Be este o diferenta iubire ii poti purta oricui si mamei, fratilor, prietenilor, celor apropiati, dar dragoste ii poti purta doar unei persoane de sex opus[iubitului/iubitei]
intelegi? nu sunt chiar sinonimewinking

| micutsa19 a răspuns:

Ba este diferenta am invatat si la psihologi despre asta...

| kattya96 a răspuns:

Exista o diferenta doar daca vrei tu sa existe.
Pentru mine sunt acelasi lucru. Faza cu dragoste ii poti oferi doar unei persoane de sex opus nu e adevarata. Si prin carti sau filme mai spune " dragostea unei mame pentru copilul ei".
In fine... nu prea are rost intrebarea asta.

| JayZei a răspuns:

Dragoste - Cand iti place de cineva
Iubire - Cand va iubiti amandoi:X
Funda?

| didi2802 a răspuns:

Sunt sinonime, nu cred ca este vreo diferenta. happy

| Patience a răspuns:

Este? Iubire =Love, Dragoste =Love, Love =Love de unde rezulta Iubire =Dragoste rolling on the floor) ce matematica amlaughing))

Nu stiu sa existe vreo diferenta.

| Balchievscaia_Gabriela_1992 a răspuns:

Iubirea e altruista, toleranta si plina de compasiune. Dragostea este egoista, orgolioasa, intransigenta. Dragostea consuma. Iubirea construieste.

| daria2000 a răspuns:

Nu exista nicio diferenta, iti spun sigur!

| TsukikoChan a răspuns:

Nici una.