| blackmorning a întrebat:

Care este diferența dintre o fată care face sex pentru bani sau îşi vinde corpul într-un fel şi o fată care se lasă scoasă în diferite locuri înainte să fie dispusă la sex sau la o relaţie? De ce prima este considerată curvă, blamată de societate sau chiar şi de familie, şi a doua nu?

11 răspunsuri:
| Emma30555 a răspuns:

A doua e posibil sa aiba si sentimente, a doua presupunem ca tine cont si de comportanentul partenerului, pe langa faptul ca e materialista presupunem ca daca tipul se poarta frumos iese cu el nu oricum, prima face un bisnis direct.

| Plato a răspuns:

Curva esti cand faci sex in lipsa iubirii.
Prima e o depravata, o dezmatata, panarama, in timp ce a doua poate e sotia chiar cuiva, iar cum sa fie curva o femeie ce face dragoste cu sotul?

Dar chiar daca e impreuna cu cineva dar nu e iubire, tot la panarame intra.

Răspuns utilizator avertizat
| Raven a răspuns:

Adică din punctul tău de vedere o fată/femeie ar trebui să fie dispusă la sex fără ca tu să faci nici cel mai mic efort? Ori cere banii înainte, ori vrea s-o scoți la un film, pentru tine e același lucru? Vă mai mirați după aia că sunteți singuri...

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Diferența nu este prea mare, doar că prima este profesionistă și a doua amatoare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prima este prostituata. E o diferenta.
A doua poate fi femeie usoara care iar nu e acelasi lucru ca si cu o curva, o curva investesti timp, bani, resurse, sentimente in ea si te lasã când iti e lumea mai draga.

| RAY a răspuns:

De ce iti pasa tie de alti? e viata ta, vaginul tau tu il daruiesti la cine doresti tu, tu traiesti pentru alti sau pentru tine, romanul barfeste toata ziua ca o duce pe bine

| sofisis a răspuns:

Deci cu alte cuvinte toate femeile sunt curve, indiferent de situatie... laughing)))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru sofisis):

laughing
Dar ce e gresita o asemenea gândire?
Ori le faci pe toate, ori pe nici una happy

| Andreeush a răspuns:

Prima ar fi o curvă iar a doua o profitoare, o materialistă.

| romeo78 a răspuns:

Diferența principală dintre cele două fete ține de statul social! Prima este "cenușăreasa", cea care provine dintr-un cartier mărginaș, iar cea de-a doua este "prințesă" care are părinți avuți, locuiește într-un cartier rezidențial, eventual la casă. Dar, altă diferență este la tarif. Prima e mai ieftină, a doua e mult mai scumpă, mai greu de convins la sex!
Ce nu se ia în considerare, este faptul că prima fată, poate face prostituție din 3 motive: de bună voie, îi place ce face; de foame, nu are din ce trăi; obligată de un proxenet!
Pe când cealaltă, o face doar din dorința de a avea mai mult, din faptul că ei nu i s-a refuzat nimic, niciodată!