| danaieladaniela a întrebat:

Care este diferenta dintre "Te Iubesc" si "Te ador"?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

A spune cuiva "te iubesc" inseamna ca nutresti sentimente puternice de dragoste, pentru acea persoana, care iti este iubits au iubita.
A spune cuiva "te ador" poate fii: mamei, sorei, tatalui...practic fiind un sentiment de admiratie.

| corbulalbrosu a răspuns:

''Te ador'' reprezinta echivalentul la PATRAT al expresiei ''Te iubesc''. big grin

| Sofer a răspuns:

Te ador sau te iubesc in acelasi timp. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer habar nu am, postez și eu aici ca sa îți urmăresc întrebarea și să aflu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niciuna, ambele sunt niste cuvinte sa de-a bine pe moment.
Doar Dumnezeu e in stare sa iubească necondiționat.

Răspuns utilizator avertizat
| Ely1234567 a răspuns:

Cuvântul te iubesc poti sa il spui doar atunci când simți asta cu adevărat pentru o persoana. Cand iubesti cu adevarat uiti de toată lumea te concentrezi doar pe persoana iubita

| miruna1383 a răspuns:

Cand iubesti o persoana, simți ca ti ai da viata pentru ea. Simți ceva la acea persoana ce te atrage sufletește. Simți o placere in a te gândi la acea persoana. Dar in schimb, cand adori o persoana, adori felul in care arata, felul in care se imbraca, in care se manifesta. Efectiv iti place de acea persoana

| anonim_4396 a răspuns (pentru miruna1383):

Una e sa simți, alta e sa și îți dai viața. Doar pentru copilul tau merita.