| ByBu99 a întrebat:

Care este diferenta intre Dragoste si Iubire? straight facestraight face

5 răspunsuri:
| TitiDrLove a răspuns:

Iubirea e pentru toata lumea cred whistling Pt mama,sora,frati, natura, animale etc... Iar dragostea pentru o singura persoana thinking

| summer12 a răspuns:

Niciuna

| ĔℓѕιιDăăSmileee a răspuns:

Paii. ew krek iubirea este plenitudinea sufleteasca, acel tot care cuprinde fiecare atom al fiintei si se revarsa asupra intregii creatii. Iubim natura, florile, copii, casa, iubim pamantul, cerul si viata, iubim fiinta umana, iubim tot ceea ce ne aduce pace, liniste big grin

Iar dragostea este acel simtamant divin care cuprinde doar un "coltisor" al fiintei noastre.
Este sentimentul revarsat doar asupra unei fiinte care umple, este adevarat, un anumit spatiu, anume daruit ei. happy Funda?; o3

| alecssa_1016 a răspuns:

...cum a zis mai jos cineva.dar...in alte sensuri.is cam la fel:d

| mrboy a răspuns:

Dragostea are 2 intelesuri:
1.de iubire
2.de sex