| Beatrice93 a întrebat:

Care este distanta dintre menstre daca:penultima 18 aprilie, ultima 15 mai si trebuia sa vina iar pe 12 iunie?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

18.04 - 14.05 = 27 zile
15.05 - 11.06 = 28 zile
Insa cea de a 2-a lungime este doar prezumtiva, fiindca de fapt dupa data de 15 Mai NU s-a mai produs nicio alta menstruatie. Multa sanatate!

8 răspunsuri:
| christine99 a răspuns:

Este o aplicatie de telefon, poti sa o downloadezi si iti calculeaza ea.

| Blueberry8 a răspuns:

Pai calculezi zilele de pe 18 pana pe 15 si de pe 15 pana pe 12 inclusiv happy.Ce e asa greu?

| Blueberry8 a răspuns:

Sau nu ti-a mai venit de pe 15 mai? Fi mai explicita happy

| Beatrice93 explică (pentru Blueberry8):

Pai nu mi-a mai venit laughing ca acum sunt insarcinata in 13 saptamani! Eu normal vreau sa mi calculez ovulatia ai data conceptiei!

| Blueberry8 a răspuns (pentru Beatrice93):

Asa da! SArcina usoara

| Blueberry8 a răspuns (pentru Blueberry8):

Eh nu mi-a luat tot textul sau nu imi apare mie.Practic se calculeaza din prima zi a ultimei menstruatii(sarcina). Ovulatia este a 14a zi (calculezi la fel, din prima zi a ultimei menstruatii) dar doar doar daca ai un ciclu menstrual regulat (28 de zile) daca nu, este mai greu de identificat.

| Beatrice93 explică (pentru Blueberry8):

Multumesc frumos! Daca penultima menstruatie a fost pe 17 aprilie si ultima pe 15 mai care este distanta dintre menstruatii?

| Blueberry8 a răspuns (pentru Beatrice93):

29 de zile.