| consilierindragoste a întrebat:

Care este marimea ideala a penisului pentru o femeie

Răspuns Câştigător
| Pacala a răspuns:

Terminatiile nervoase care produc placere unei femei sunt in primii cinci centimetri din interiorul vaginului, deci, teoretic, si un penis de sase centimetri ar fi de ajuns, asta daca e suficient de gros si de tare. Practic, ideal este sa te potrivesti la dimensiuni cu partenera. Asa cum penisurile au lungimi si grosimi diferite, la fel exista fete cu vaginul mai adanc, mai subtire, mai gros, etc. Cu 16 - 18 centimetri lungime te descurci fara probleme. Plus, media lungimii penisului barbatilor este de 14 centimetri si sunt sigur ca iubitele celor care au penisul cu lungimea de 14 nu se plang de performantele lor sexuale decat daca barbatii respectivi nu stiu ce sa faca cu penisul lor... happy Oricum, daca nu stii ce sa faci cu el, degeaba il ai...

6 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Cea cu care se poate acomoda si simti cat mai bine in cadrul actului sexual! Cele prea mari pot produce dureri si disconfort, de aceea Punctul G este atat de aproape -3, 5 - 5 cm de intrarea in vagin! Unele sunt mai scurte vaginal, altele mai lungi, unele se uda abundent iar altele nu, deci, conbinand toate astea cu rabdare, tandrete, know how si o varietate adecvata de pozitii, este foarte posibil sa fie super! (daca si ea stie ce si cum trebuie sa faca, caci altfel.)

| Zenithf a răspuns:

Asta imi aminteste de bancul ala cu tipul care vroia sa aiba talaul mai lung. rolling on the floor

| elena a răspuns:

Cea cu care femeia se simte implinita...nu neaparat trebuie sa fie legat cu o curea de genunchi sau sa aiba opritor pentru a nu crea neplaceri, ci sa stie/sexual vorbind/, sa se faca simtit, ca fiind "stalpul casei".

Răspuns utilizator avertizat
| Sov95 a răspuns:

Experienta este cea mai importanta!

| dink08 a răspuns:

Vaginul unei femei nu mai stiu exact este de 8 sau 12 cm...Deci nu prea conteaza asa mult ciocanu`, ci experienta.