| AmazingONEx a întrebat:

Care este media de vârstă a dezvirginarii la fete, dar și la băieți?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Cine crezi că stă aplecat să vadă care e treaba și la ce vârstă?

| corbulalbrosu a răspuns:

NU exista o astfel de statistica. Exista doar simple pareri cu totul subiective si ca atare lipsite de orice valoare. O media de varsta care este sensibil mai mica comparativ cu cea ''generala'' exista intr-adevar dar este specifica doar unor anumite popoare, etnii si grupe de populatii. big grin

| CodrutElian1990 a răspuns:

Maturizarea sexuala nu se face la aceiasi varsta la fiecare individ. Fetele sunt mature sexual de la varsta de 15-16 ani. Cand vrea sa se dezvirgineze este alegerea fiecarei fete, dar nu este indicat si bine sa o faca inainte de maturizarea sexuala.