| Ion2019 a întrebat:

Care este ordinea cronologica a acestor orgasme in functie de intensitate?

1) clitoridian 2)vaginal 3) squirt 4)uterin

Răspuns Câştigător
| TaniaIuliaok a răspuns:

1. clitoridian
2. vaginal
3. uterin
4. squirt

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Clitoridian =asta stim din studii
vaginal =din spate penetrare vaginala

| corbulalbrosu a răspuns:

Orgasmul in sensul real al notiunii in sine poate fi doar : clitoridian si vaginal si aceasta este si ordinea satisfactiei oferite. Punct. big grin

| Ion2019 explică (pentru corbulalbrosu):

Ti se pare ca cel clitoridian e mai intens ca cel cu squirt? Acuma pe bune atunci ce rost mai are sa imi folosesc penisul daca iubita mea se simte mai bine la clitoris ca la vagin.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Ion2019):

Procesul fiziologic denumit stiintific SQUIRT, se apreciaza ca ar fi o EJACULARE feminina, deci in niciun caz NU reprezinta starea de ORGASM. Acceseaza si lectureaza informatiile privind fenomenul :
http://www.mondonews.ro/......-la-femei/

| Ion2019 explică (pentru corbulalbrosu):

Frate esti ginecolog si vrei sa spui ca nu exista orgasmul cu ejaculare?(squirt)

| Ion2019 explică (pentru corbulalbrosu):

Am accesat link ul si am inteles ca pot fi orgasme cu sau fara ejaculare. Ai putea totusi sa ma ajuti la curiozitatea mea si sa numerotezi orgasmele de mai sus in ordine cronologica in functie de placere sau intensitate? Ma bazez ca esti ginecolog sau poate minti... posibil dau funda. Inca nimeni nu mi-a dat un raspuns gen 1 3 4...

| alina2k18 a răspuns:

Ai uitat de orgasmul ANAL laughing

| Ion2019 explică (pentru alina2k18):

Nu nu am uitat de orgasmul anal. Sunt mai multe tipuri de orgasme precum cel al sfarcurilor, gatului, urinar sau combinat(vaginal cu clitoridian) s-a. Pe mine m-a interesat doar cele mentionate. Hai marș acasa!?

| DanyDav a răspuns (pentru alina2k18):

Nu stiam ca si fetele au orgasm anal!