| anonim_4396 a întrebat:

Care este problema cu acesti baieti "buni", de ce femeile nu ii vor nicidecum pe acestia? De ce "nice guy-ul" nu este un lucru pe care femeile il vor?

16 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Baietii buni nu prea starnesc atractie si nici nu prea stiu cum sa se comporte cu ele.
Nici nu au o atitudine provocatoare.
Se poate vedea si aici pe TPU ce experienta au unii cand pun intrebari legate de atitudine si intalniri etc.
Un baiat cuminte e vazut ca fiind neinteresant si plictisitor, nu chiar de toate si de majoritatea.
Restul sunt mai impunatori si au o atitudine dominanta si asta vine la pachet cu succesul!

| RAY a răspuns:

Ba da i vor, eu nu cred ca un barbat frumos nu e atragator ca e timid,cuminte,bun,am cunoscut barbati frumos chiar ok,dar cu cat barbat arata mai masculin poseda mai mult testosteron, ceea ce le determina un comportament violent, agresiv, masculin
dupa cum vezi toate se leaga, degeaba esti badboy si urat ca o sa fuga si umbra de tine, cand o sa te uiti in oglinda o sa rada si ia de tine, tu dupa fata ta se poate vedea ca ai o cantitate mica de testosteron asta inseamna ca ai un caracter lipsit de masculinitate, in loc sa mergi la sala, tu de plangi pe TPU ca nu te plac fetele asta nu inseamna masculinitate sincer

| mihai69 a răspuns:

Ba îi vor, dar numai după ce „se frig" și se satură de ăia „bad".

| Freya1 a răspuns:

Fetele cand sunt tinere poate vor sa experimenteze mai mult sa fie binevazute cu niste baieti care au atitudine dar o data cu inaintarea in varsta cred ca majoritatea cauta acel baiat linistit pe care sa nu il tarasca acasa de prin baruri si de pe la femei

| LoveSleep a răspuns:

Sunt 3 tipuri de bărbați:
1. Tipul ăla care s-ar pune cu burta pe o baltă ca tipa să pășească pe el să nu își ude pantofii.
2. Ăla care al lăsa-o să treacă prin baltă pentru că nu-i pasă.
3. Și ăla care ar lua-o în brațe și ar trece-o peste.

| sofisis a răspuns:

Nu exista nice guy... fiecare om, indiferent cat de candid pare, are anumite defecte.
Asta una.
Daca te referi la cei care nu injura, nu fumeaza, nu umbla brambura, nu droguri etc...sunt o gramada de fete care ii apreciaza.
Daca te referi in schimb la cei care nu scot 2 vorbe, nu au niciodata nimic de comentat, niciodata o idee ci asteapta de la tine mereu initiativa, nu vor sa faca nimic mai periculos sau interzis decat totul intr-o limita extraordinar de plictisitoare...asta face pe oricine sa isi ia campii happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La acesta intrebare tu esti singurul capabil sa-ti dai un raspuns din care o sa rezulte mai multe intrebari.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"Baietii buni" sunt ca asta. Daca nu vezi nimic in neregula cu el, sa fii sigur ca e ceva in neregula cu TINE. > https://www.tpu.ro/......ea-imi-da/

| LoveSleep a răspuns (pentru anonim_4396):

Genial zis, ți-aș da vot dar cică nu pot, de la suspendul ăla.
Azi dreptul la vot, mâine dreptul la viață. (Sau la evaluare, ce-o fi).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca la tine buni e echivalent cu tampiti, catelusi si altele de genul.Intr-un cuvant fara personalitate.Nimeni nu vrea asta

| AlexCristi97 a răspuns:

Fiecare intelege altceva prin nice guy se pare. Foarte multi asociaza termenul cu "perfect" sau "timid".
Nice guy in viziunea mea este un tip grijuliu, atent, la locul lui, cu mult prea mult bun simt si prea putin tupeu.
In natura, femelele isi aleg parteneri puternici care sa o poata apara pe ea si pe copii lor. Totodata, partenerul trebuie sa aiba material genetic bun pentru procreeare. Toate mamiferele fac asta (si nu numai), iar omul nu este o exceptie.
Chiar daca este inconstient, fetele vor tinde mereu spre tipi puternici, protectivi, inteligenti, aratosi. Toate astea pot fi rasturnate de tupeu, care arata ca esti increzator si esti un luptator.
Nu este adevarat ca nu ii vor pe acestia, doar ca tind sa mearga dupa caracteristicile mentionate mai sus. Daca tu ai de ales din 10 fete, nu o alegi pe cea care arata cat mai bine, pare cea mai inteligenta si pare ca ar avea ce sa iti povesteasca altceva decat haine si unghii? Daca tu nu ai face asta, poate esti o exceptie, dar 99% dintre barbati ar face asta.

| alexandru0sorin a răspuns:

Man pentru ca barbatul nice guy nu este de fapt cum se considera el,. un om, orice om, vine cu bune si cu rele, dar cei care se potrivesc in tiparul nice guy nu stiu sa isi evalueze singuri calitatile si de cele mai multe ori se cred superiori fara motiv, plus ca in general trateaza femeile ca pe o posesie sau ca pe un lucru pe care il obtin, pe cand o femeie este decat un alt om. in fine, e o generalizare si intrebarea si orice raspuns ti s-ar putea oferi probabil e mai bine sa reformulezi intr-un mod mai constructiv... nu stiu.

| GrungyCacti a răspuns:

Stii care e problema si cu nice guys? Ca nu sunt asa de nice. Adica el te ia asa cu incetul, poate iti ia flori sau nu stiu cum te rasfata el si apoi se gandeste uite cate fac pentru tine, imi datorezi ceva.

Oricum daca nu atragi fizic totul e degeaba.

| Ruptura a răspuns:

Feteler vor baieti mai tupeisti, nu timizi si plictisitori

| CristianCristian99 a răspuns:

Termenul de "nice guy" nu vine neaparat de la baiat cuminte, linistit, timid vine de la un baiat care acea fata este singura ca il are la degetul mic poate sa il aiba foarte usor de la asta vine si friend zone adica acea fata il tine doar ca pe o rezerva cand nu mai are succes la alti baieti mai buni ca el se poate intoarce usor la el ca sa ii ofere atentie.

| ș53fan a răspuns (pentru CristianCristian99):

Se poate asta? Adică dacă eși pus în friendzone de către o fată Este sa zicem de bine? Ce bine ar fi sa fie așa!