| angellom a întrebat:

Care este riscul unei sarcini nedoritate daca am facut sex, dar nu am ejaculat? Tin sa mentionez ca a fost neprotejat.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Depinde de capacitatea ta de a-ti controla si de ati retine perfect ejacularea mai ales daca sexul se consuma in perioada fertila a ciclului menstrul. Tu esti singurul, adica cel care este in masura sa poata evalua daca exista cu adevarat sau nu riscul de a scapa sperma in vagin, Multa sanatate!

| angellom explică (pentru corbulalbrosu):

Faza e ca noi am facut sex fara a ejacula.Eu am facut sex cu ea si nu am ejaculat cu ea, poate ca ai inteles ca am scos-o cand mi-a venit sa ejaculez, eu stiam ca nu ai cum sa scapi sperma in vagin, nu eram nici macar pe aproape sa ejaculez, crezi exista vreun risc?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca au fost mai multe partide de sex neprotejat, fara ejaculare in vaginul ei, dar fata era in perioada fertila, sansele sunt foarte mari ca ea sa ramana insarcinata, cu picatura pre-ejaculatoare, care poate contine si sperma, de la partida anterioara de sex.

| angellom explică (pentru Violleta2022):

Am făcut de mai multe ori sex, dar niciodată nu s-a ajuns la ejaculare, de fiecare data ne opream după un timp.In timpul actului ieșea lichid Pre ejaculator, iar când ne opream mergeam la baie.Tot ce vreau sa știu este dacă se poate sa iasă sperma fără o ejaculare propri zisa.

| Violleta2022 a răspuns (pentru angellom):

Da, lichidul pre-ejculator contine sperma, doar cand sunt mai multe partide de sex consecutiv sau a existat o masurbare in prealabil!
Deci, nu-i nevoie sa ejaculezi in ea, de la a doua partida de sex, se prelinge din penis 1-2 picaturi de lichid seminal, care contine sperma.
Singura conditie este ca fata sa fie in perioada fertila, ca ea sa ramana insarcinata.