| unknow a întrebat:

Care este sinonimul cuvantului " sinonim"? :d

Răspuns Câştigător
| spad3r a răspuns:

Asemanat, asemanator

13 răspunsuri:
| unknow explică:

@Adda, sunt un copil oarecarewinking nu`s cu nimic mai `tare` daca altcineva happy.
si,... ai spus ca pun intrebari pentru punctaj,raised eyebrows la ce sa imi trebuiasca punctaju` lor amarat? raised eyebrows
uite km sta treaba, vreau sa vad km reactioneaza lumea la mai multe sickprostie,-inonstientza,- tembelism,- poate si o intrebare un pic mai dificila,. vezi?
nu am ce face ca punktaju`:p u`mi trebuie!
app,. se poate transfera?thinking ca ti`l dau tiewinking

| Honeybunny a răspuns:

Sinonimul cuvantului sinonim este sinonim

| VacutzaRoscata a răspuns:

Asemanator
greu era...

| Adda_5780 a răspuns:

Nu n`am nevoie. mi-am facut cont ca sa ajut lumea dk are nevoie de o parere. dar totusi, crezi lumea prea proasta de pui intrebarile alea? raised eyebrows. eu zic sa pui intrebari dk ai tu neclaritati, nu ca sa te bagi in seama. sinonimul cuv`"sinonim"? wtf -.-. cine nu ar sti asta, sa fim seriosi. dk nu ai o viata sociala ( pentru ca doar asta vad eu din cele 156 de intrebari ale tale printre care si "adam avea buric?")nu e problema nimanui happy.

| Adda_5780 a răspuns:

A, si inca ceva. nu mai spune ca oferi funde dk nu o facithinking

| lauthebest_8914 a răspuns:

Cuvand cu acelasi inteles laughing

| Kissy123 a răspuns:

Similar,identic,echivalent,asemanator tongue

| Anemona_9380 a răspuns:

Sinonim=asemanator

| Danyel a răspuns:

Asemanator.

| 37celsius a răspuns:

Cuvant cu acelasi inteleslaughing

| Dany_5729 a răspuns:

Echivalent tongue
Funda?puppy dog eyes

| adi32creeaza a răspuns:

Corespondent
echivalent
egal
omolog
https://www.esinonime.com/sinonim/sinonim.php

definitia o gasesti in dictionar:
https://www.qdictionar.com/definitie-dex/sinonim.php

| adi32creeaza a răspuns:

Similar?

sau in spaniola: sinonimos
https://www.qsinonimos.com/sinonimo/sinonimo.php