| Anonimă_5278 a întrebat:

Care este termenul maxim pana cand poti face avort? 2-3 sau 4 luni?

12 răspunsuri:
| Mara_1046 a răspuns:

Cu cat mai repede, cu atat mai bine si cu consecinte mai putine. Totusi, termenul maxim este 90 de zile de la concepere.

| Mihaitsa22 a răspuns:

Preferabil ar fi sa nu depasesti 2 luni...

| Drauzy a răspuns:

Maxim 3 luni, iar dupa aceasta perioada nu se mai poate face deoarece pune in pericol foarte mare atat viata mamei cat si a fatului.

| EUSIATIT a răspuns:

Cel mult 12 saptamini [3 luni. se mai fac si la 3luni jumate dar cu riscuri. Repede nu mai astepta.

Abh
| Abh a răspuns:

Perioada optima pentru avortul provocat este la 6-11 saptamani de sarcina.

| LNK a răspuns:

Salut!
Maxim 3 luni.

| andreeada a răspuns:

Buna stiu eu cu exactitate, mama lucreaza la spital, sectia ginecologie! Maxim 3 luni, nu se mai baga nimeni dupa 3 luni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrei sa faci avort?straight face

| ysa a răspuns:

De asta exista metode contraceptive, sa nu existe cazuri d avort! e ff traumatizant si o sa te urmareasca toata viata ce ai facut sau vrei sa faci, in caul in care intrebi pentru tine ).

folositi metode contraceptive fratilor, ca de asta exista. e ff trist ca se fac atatea avorturi cand e asa d simplu sa cumperi prezervative daca altceva va e rusine. si faza cu palcerea, lasati o balta, cand faci avort uiti d toata palcerea, succes.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fix 12 saptamani de la prima zi a ultimei menstruatii.

| zorialbi a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa nu faci avort, sa nu-ti omori propriul copil. Cati ani ai? Daca ai nevoie de ajutor, poti sa apelezi la Asociatia Provita, uite aici site-ul lor: http://provitabucuresti.ro/
Intra si aici:
http://www.youtube.com/watch?v=hWG8ZXdb50I
http://vreausaaflu.ro/
http://avort.ro/
Poate acum nu-ti doresti decat sa scapi de copil, dar dupa avort vei regreta... Apeleaza la cei de la Provita daca ai nevoie se consiliere si sprijin. Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

8 - 14 maxim