| Pufi02 a întrebat:

Care imi spune statusuri frumoase(de dragoste, de suferinta, pentru prieteni, etc.)? dau funditabatting eyelashes

11 răspunsuri:
| deea40 a răspuns:

Pentru mine iubirea este singurul motiv pentru care mi-as dori sa traiesc o mie de ani…

E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut. E atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut. E atat de frumos sa iubesti si sa fii iubit.

1) tu m`ai invazat sa plang ,
cand am plans tu m`ai invatat sa rad ,
cand am ras tu m`ai invatat sa te iubesc ,
cand te-am iubit tu m`ai invatat sa sufar ,
cand am suferit uh mai uitat ...
acum sufar dar nu are cine sa ma invetze sa uit ...

2) Si nu regret nimic ...o sa ne amintim si peste ani.si vom zambi, pentru ca nu poti sa te feresti de amintiri exact ca de gloante
3) Indiferent cat de mult sufar...lumea nu se va opri in loc pentru durerea mea...
4) Mint, sunt falsa, sunt egoista, iti zambesc desi imi esti indiferent, te ascult desi putin ma intereseaza ce imi spui, te intreb desi nu ascult raspunsurile tale
5) Am un zambet fals . pe care toata lumea`l crede . doar ca sa-i arat prostului ce pierde`!
6) Dragostea inseamna saruturi furate
7) Ploua acum… Ar trebui sa te duci la geam si sa numeri picaturile de ploaie… atat de mult imi este mie dor de tine!
8) Am plans, am suferit, am pierdut atatea. totul pentru o cauza nobila: IUBIREA dintre noi doi

Nu te tine sa te`ndragostesti de mine.

Hotaraste`te odata !ce tot stai sa te gandesti?chiar crezi ca e o crima daca imi spui ca ma iubesti?

Aseara a murit singurul martor care m'a vazut cum furam cuvintele din suflet si le indesam adanc in inima crapata de sete ... de dorul tau.

Pe malul Marii Negre statea un copilas si imi spunea de tine ca esti un ingeras.

Daca vreodata luna nu'ti va fi aproape , daca soarele va disparea , sa sti ca a mai ramas ceva : iubirea mea, care niciodata nu te va lasa.

Priveste`ma , tine`ma de mana, tine`ma in brate si apoi saruta`ma.

O scoica sihastra e inima mea.o perla gingasa iubirea din ea ... scoica se sparge de stancile reci, dar perla iubirii ramane pe veci.

Poti da fara iubire, dar nu poti iubi fara daruire.Iubirea nu e doar un zambet , nu o doar o floare.Iubirea e un suflet ranit si apoi vindecat de altul.

As vrea sa cred, sa pot visa, sa te aduc de partea mea. As vrea ca timpul sa-l opresc sa-ti spun de fapt cat te iubesc.

Sunt stele ce dispar in noapte, dar niciodata nu se sting, sunt departari ce par aproape si inimi tari care inving.

Priveste in ochii mei, priveste neincetat si doar cand iti vei lua privirea de la ei iti vei da seama ca te iubesc cu adevarat.

Nu`mi pasa de nimic cand suntem doi si nu`mi pasa ce vorbeste lumea despre noi.Tot ce`mi doresc e sa fiu cu tine.Te Iubesc , Te vreau langa mine.

In bratele tale deja ma gandeam la viitor ,cu tine aproape am invatat ce e iubirea, probleme le-am lasat in spate cunoscand ce e fericirea.

"chiar dc eu sunt aici si tu esti departe...sufletul meu e acolo unde esti tu"

1. Fericirea e o calatorie ,nu o destinatie

2.E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut,e atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut

3.Cand iubesti, nu ranesti ,nu ceri nimic celuilalt si nu astepti sa ti se dea.

4.Speranta este un vis cu ochii deschisi

5.Daca gasesti un drum fara obstacole,probabil ca drumul acela nu duce nicaieri

6.Nu lasa visele sa piara,pentru ca daca visele mor,viata nu e decat o pasare cu aripi frante ce nu mai poata sa zboare

7.Viata nu inseamna a trai,ci sa stii pentru ce traiesti

8.Nu alerga prea mult,lucrurile bune se intampla atunci cand te astepti mai putin

9.Dragostea purifica inimile corupte si corupe inimile pure

10.Nu plange ca s-a terminat ,ci plange ca s-a intamplat

11. Niciodata nu inceta sa zambesti pentru ca nu stii cine ar putea sa se indragosteasca de zambetul tau

12 Tot ceea ce se intampla ,se intampla mereu cu un motiv

13 Sa te indragostesti e usor...sa ramai indragostit cere efort

14. Viata trebuie traita asa cum e pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ne va fi luata fara sa fim pregatiti

15. Invata sa iubesti cand inima ti-e frantainvata sa iubesti cand mintea ti-e pierduta,sa mergi cu capul sus cand soarta-ti este cruda...sa stii s-ajuti pe altii cand nimeni nu te ajuta

16. E atat de scurta dragostea,dar lunga e uitarea

17. Daca saruturile sunt valuri iti voi da o mare,daca imbratisarile sunt raze iti oi da un soare,daca prietenia ta e o stea iti voi darui toata galaxia

18. Daca ma iubesti de ce ma faci mereu sa plang

19. Nu arunca nicio vorba-n vant,traieste intens fiecare cuvant

20. Dragostea e ca un fulg de nea,coboara usor si te face sa tremuri de placere,iar apoi se pierde si se topeste

21. Dragostea e o sageata ce iti face rani de foc.sufera cel ce iubeste,cel iubit isi bate joc

22. Mi te-ai lipit de suflet ca timbrul pe scrisoare si nu te pot desprinde caci inima ma doare

23. Pentru lume tu esti cineva ,pentru cineva tu esti lumea! Cu multa dragoste,Cineva

24. Dragostea e speranta si fara speranta lumea nu ar exista.

25. De abia astept sa ma trezesc sa pot visa cu adevarat

26. Iubirea e un cantec ce toti il canta des ,dar nu la toti el are acelasi inteles.

27. Look in to my eyes ,if you see my hell you are lost,if you see my heaven you are the one

28. Daca as fi avut cate o bucatica din tine,de fiecare data cand am adormit cu tine-n gand,acum te-as fi avut langa mine

29. Ar fi trebuit sa te denunt pentru trafic de droguri!Dar nu o fac pentru ca sunt dependenta si as muri fara o doza zilnica din sarutarile tale.

30. A B C D E F G H I J K L M mi-e dor de tine...

31. Prima data cand te-am vazut mi-a fost frica sa te ating,prima data cand te-am atins mi-a fost frica sa te sarut,prima data cand te-am sarutat mi-a fost frica sa te iubesc,acum ca te iubesc mi-e frica sa nu te pierd .

32. Dragostea e ca o clepsidra ,cand ti se umple inima, ti se goleste creierul

33. Pretuieste-i pe cei care sunt langa tine cu adevarat,pentru ca atunci cand ei nu vor mai fi ,tristetea va mai castiga o lupta...iar tu te vei inchide si mai mult in tine ...nimic nu este pentru totdeauna

34. Dragostea e ca vantul,nu o poti vedea dar o poti simti

35. Sa ai curaj sa risti pentru adevarul din inima ta,dar sa nu te minti cand il asculti

36. Hotaraste-te odata,ce tot stai sa te gandesti?Crezi ca ai sa faci o crima daca-mi spui ca ma iubesti ?

37. Dragostea incepe cu o gluma si se termina cu un suspin

38. Cel mai trist lucru in lume este acela ca uneori sufletul ti-l ia tocmai acela ce nu are nevoie de el

39. Cortina uitarii nu va cadea niciodata peste minunatul decor al prieteniei sincere,chiar daca scena a luat sfarsit

40. Dragostea e un munte ce il urci razand si il cobori plangand

41. Alergam dupa fericire pana departe ,fie pe mare sau pe uscat ,insa fericirea este aici ,aproape

42. Daca ma urasti trage in mine cu arcul ,dar ai grija sa nu ma nimeresti in inima pentru ca acolo te afli tu

43. Il iubesc ,dar prostu nu-si da seama

44. Il iubesc dar prostul nu-si da seama

45. Atunci cand nu stie ce simte,atunci cand greseste si minte ofera-i doar dragostea ta.Atunci are cea mai mare nevoie de ea.

46. Senzatia e unica ,doza de risc e mica ,viciul meu implica doar placere si dependenta psihica

47. Sa iubesti e basmul cel mai frumos din carticelele tale nemaipomenit ilustrate.Singura poveste pe care,daca ai grija sa iti pastrezi sufletul de copil,poti oricand sa o transformi in realitate.

48. Daca m-ai intreba ce am mai facut,ti-as spune ca am renascut.Iar despre dragoste ti-as spune ca e o pacoste,e doar un sport extrem de care ma tem

49. Iubeste ca numai iubind poti vedea frumusetile vietii, astfel vei fi mai fericit si orice obstacol il vei trece maoi usor.

50. Un zambet nu inseamna fericire asa cum nici o lacrima nu inseamna durere.Poti plange cand esti fericit si poti rade cand inima iti plange

Esti un inger cu aripi albe iar eu o fata cum n-ai visat te iubesc ca si o floare si pe loc te-am sarutat.

Esti cel mai dulce baiat care am vazut in viata mea,te iubesc,te doresc din tot sufletul"

De ploaie te poti askunde dar de dragoste n-ai unde, kaki oriunde te-ai askunde ea la inima patrunde…

E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut. E atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut. E atat de frumos sa iubesti si sa fii iubit…

When i`m with you i feel like i`m flying…u are all what i hope so many years…your love keep me alive…and if i don`t have it anymore then i will die !

O briza, un val, o adiere, un nor ….un sarut magnifik, o atingere, o mangaiere; toate se numesc iubire! Emotia este prezenta, tu esti departe, iar eu te visez!

Memories: 700 great times, 600 laughs, 500 smiles, 400 great memories, 300 jokes, 200 great times, 100 sekrets, 1 reason :X

Look in to my eyes, if you see my hell you are lost, if you see my heaven you are the one…

•Daca ochii tai sunt precum cea mai minunata stea, daca zambetul tau e ca soarele ce straluceste ziua, daca sarutul tau e ca mierea si daca TU esti UNIVERSUL meu, ce-as mai putea sa-i cer lui Dumnezeu

Esti un inger cu aripi albe iar eu o fata cum n-ai visat te iubesc ca si o floare si pe loc te-am sarutat.

"Esti cel mai dulce baiat care am vazut in viata mea,te iubesc,te doresc din tot sufletul"

Aproape de tine,iubirea mea voi fi. La orice pas,la tine ma voi gandii,uneori esti atat de frumoasa...ma pierd in ochii tai frumosi.Voi invata sa pretuiesc totul la tine,voi invata sa te alint si sa te iubesc cu toata fiinta mea.Pentru tine draga mea.

Daca m-ar intreba cineva ce as alege intre viata sitine, as alege viata, iar tu ai pleca suparata nestiind ca viata mea esti tu
:ma scuzati de deranj... ati primit un mesaj cu un pupik d noapte buna...
dupa trecere va rugam sa adormiti si sa visati expeditorul
daca cineva va putea scrie cu un cub de gheata pe soare inseamna ca te iubeste mai mult decat mine

Nu pot sa renunt la lucrurile obisnuite din viata mea... m-am obisnuit sa te iubesc

Imi plac ochii tai...si pielea ta fina...imi place cum vorbesti.vocea ta ma alina

Sentimentele mele nu sunt false . Şi ştiu că mulţi şi-ar dori să fie in locul tău acum . Ca mulţi mi-ar aduce şi luna de pe cer . Doar pentru puţin din inima ce deja ţie ţi`o ofer

Si fi atent la mine. Mai bine mor decat sa stiu ca te voi pierde si pe tine!

sa te iubesc o vesnicie, Si sa ma imbat de fericire, Sa te iubesc mereu, mereu, Lumina sufletului meu

Dragostea-i cu parfum special, M-ai facut sa cred asa cum nu credeam.candva Un sarut si mi-a fost de ajuns, Trup si suflet doar a ta.doar a ta.

Dragostea Toata viata mea am auzit despre ea, am citit despre ea, am visat la ea, am plans dupa ea. Acum, langa tine, am gasit-o !

Si cand vine vorba de iubire,Babyyy...spune`le ca ma ai pe mine!

Zambeste vreau sa te vad fericit . vreau sa stiu ca esti constient cat esti de iubit.Poate sa fie lumea rea care bine nu ne vrea dar tu pentru nimic in lumea sa nu'mi tradezi increderea!

Si totul este linistit.Traiesc clipe care as vrea.Sa n-aiba un sfarsit!"

Pentru tine fac orice,iti dau si luna de pe cer In schimb doar un lucru iti cer Vreau sa ma iubesti fara nici un regret Accepta-ma asa cum sunt,nimeni nu e perfect

Teoretic ma adori .practic ma iubesti

Inima mea nu se va schimba te iubeste . pe tine te vrea

Doar Fraierii isi cauta femeia perfecta .un Barbat adevarat si`o construieste

| deea40 a răspuns:

1) O persoana kre te iubeste nu iti poate promite ca nu o sa te raneasca niciodata pentru ca la un moment dat o sa o faca.Adevarata promisiune este aceea ca timpul petrecut impreuna sa merite suferinta d apoi
2) Se spune că vremea e frumoasă atunci când în suflet e soare. Se spune că ploaia e mai rece când în suflet te doare. Se spune că vântul nu bate atunci când iubesti?! Dar când frunzele se mişcă, să ştii doar că TE IUBESC
3) O femeie nu uita niciodata barbatul pe care l-ar fi putut avea, iar un barbat nu uita niciodata femeile pe care nu le-a putut avea
4) Chiar daca mi-ai frant inima in mii si mii de bucatele,si cea mai mica din ele poate oferii iubire cat sa umple cerul intreg de stele!`
5) Hai zambeste.Vreau sa te vad fericit.Vreau sa stiu ca esti constient cat esti de iubit
6) Nu mai cred in vorbele tale goale. Poti sa ma lovesti ca raman tot in picioare
7) Nu ma intereseaza cat esti tu de pretentios ma doare-n p*la,bai,e un sentiment bolnavicios...nu`mi spune pa...asta e replik mea.
8) Calca`ti pe orgoliu si raspunde`mi la intrebare: • Daca te-as calca si eu pe inima . ce zici,doare ?
9) Asta-s eu, n-am ce sa fac.Am vazut ce fete-ti plac.Nu-mi dau ochii peste cap.Nu pot fi cum ai visat.
10) Sa iubesti fara conditi ,sa vorbesti fara intentii ,sa daruiesti fara motive ,sa ti la cineva fara explcatii,e inima adevaratei prietenii
11) Cand iubest cu adevarat pe cineva ,il lasi sa fie ferict chiar daca tu o sa mori de durere...pentru ca daca il iubesti cu adevarat ,mai bine pentru aman2 e s fie el fericit decat sa il sti ca sufera
12) Priveste-ma in ochi si nu-mi spune nimic, Va ramane intre noi ... Nu e genul meu sa zic.
13) Tine-ma aproape pentru ca s'ar putea ca intr'o zi sa realizezi ca ai pierdut un diamant in timp ce tu erai ocupat sa colectionezi pietricele ieftine...
14) E atat d greu dar totusi atat d usor.as vrea sa fiu langa tine mereu
15) Mi-a fost alaturi zile bune si nopti grele cand plangeam din despartiri sau barfe rele! [;x]"
16) dragostea nu te intreaba,ea deschide usa sufletului,pune stapanire pe inima ta si tie nu-ti ramane decat sa te conformezi noilor reguli!Eu m-am conformat deja uh ce mai astepti?
17) In vise am incetat sa mai cred.ca ele m.au mintit ca nu o sa te pierd.
18) Arat fericita?E doar o masca.la fel ca sh zambetul pe kre ti.l servesc d fiekre data cand nu stii c traiesc
19) O pata d culoare sta ascunsa intr.o floare.o raza d speranta intr.o inima d gheata .
20) au inghetat cuvintele pe buzele reci.adus cu glas d moarte cum muzele sunt seci.
21) cand pleci lasi usa deschisa ca mai vrei sa te intorci...dar eu am grija sa o inchid imediat pentru ca ai gresit
22) Când îti vine sa plângi, adu-ti aminte de clipele în care zâmbeai;... când simti ca viata nu are nici un rost gândeste-te la cei ce mai au doar o zi de trait,... când simti ca vrei sa mori gândeste-te ca altii ar da orice sa traiasca.iubeste-ti viata si mai ales prietenii.E cel mai de pret lucru
23) Vorbe dulci sunt usor de spus, lucruri dragute sunt usor de cumparat, dar oameni de treaba sunt greu de gasit, viata se termina cand tu incetezi sa visezi, speranta moare cand tu incetezi sa crezi, dragostea se termina cand tu incetezi sa mai tii la cineva, prietenia se sfarseste cand tu nu mai imparti, asa ca imparte cu cine crezi ca iti este prieten, sa iubesti fara conditii, sa vorbesti fara intentii, sa daruiesti fara motive, sa tii la cineva fara explicatii, e inima adevaratei prietenii.Prietenia este un ocean pe care multi ar vrea sa-l traverseze, insa majoritatea se inneaca inainte de a ajunge la celalat mal
24) un prieten adv este cel care vine la tine sa te intrebe d c esti suparat,un prieten adv te ajuta cand ai probl .cand totul ti se pare greu si d nerezolvat el vine cu idei.ar da orice sa te ajute...dar astea-s vise.nu exista prieteni adv...doar ni se pare.amicii sunt cei mai buni prieteni dintre dusmani.
25) Prietenia este cea mai frumoasa faza a vietzi:cu cel mai bun prieten,razi,plangi,te certzi,dar cel mai important este atunci cand iti jura ca va ramane pentru totdeauna cel mai bun prieten al tau,orice s-ar intampla s oriunde ar fi.Asa iti jur si eu ca voi ramane your best friend chiar daca sunt departe.
26) prietenii sunt persoanele cele mai pretioase de pe pamant.ei sunt cei care iti sunt mareu alaturi la bine si la greu,neconditionat.ei sunt cei ce te sfatuiesc.ei sunt cei cu care petreci marea parte din viata.ei sunt cei cu care razi indiferent de buna dispozitie.din proprie experienta va sfatuiesc sa va pretuiti prietenii.findca dupa ce ii pierzi realizezi cat de mult ti la ei.si inca cevade dusmani te feresti singur,dar nu si de prieteni.asa ca ai grija ce prieteni iti alegi.
27) Mi-am deschis sufletul in fata ta,asta e tot ce-ai gasit...TEAMA? Imi pierd vederea,nu mai vad ce tastez,imi pierd auzul,nu mai aud fosnetul frunzelor si tremur de mor.Peretii camerei mele ma strang tot mai mult,imi vine sa urlu de durere,mie frica de noapte,mie frica de tot.Nu stiu ce e viata,imi vine sa mor,totul se naruie in jurul meu,speranta si visul ma spinteca rau.Cu lacrimi in ochi te rog sa ai grija de sufletul meu.IERI MI-AI ADUS IN PRAG O CALEASK DIN NORI LA CARE AI INHAMAT SOARELE SI MI-AI CERUT SA TE URMEZ.VROIAI SA MAI CRED IN CASTELELE DE ZAHAR SI PANTOFUL PIERDUT LA MIEZUL NOPTII NU!S-AU DUS DE MULT PADURILE DE ARGINT SI STII CA AZI M-AS RATACI DIN NOU ,DAK TE-AS ASCULTA PE TN!Cortina uitarii nu va cadea niciodata peste minunatul decor al prieteniei sincere,chiar daca scena a luat sfarsit.Arde invidia in tine de o viata,vei regreta,te cunosc,nu uita! vorbele dor si eu nu sunt de gheatsa,pleaca din lumea mea, va fi mai bine asa
28) Uneori stau si ma gandesc Doamne Nu stiu cum sa ii multumesc, cum, Sa-i mutumesc pentru tot ce a facut, Mi-a dat curaj sa devin cine acum sunt, Ca m-a intarit:''Fata mergi inainte, O sa ai parte si de fapte nu doar de cuvinte! Orice ar fi voi fi aici mereu, Stii bine te poti baza ai sprijinu' meu, Mi-ai dat Doamne tot ce-i mai frumos.nu se putea.Mi-ai dat speranta s-o traiesc si-o traiesc prin ea Mi-a fost alaturi zile bune si nopti grele Cand plangeam din despartiri sau barfe rele De mici copii ea mereu ma apara, Acum ca e mare e ca si mama mea.Ma alinta,ma rasfata cat se poate Si-mi da si pumni sa ma trezesc la realitate Cazi.Te ridici.Tot ce-ti zici e RABDARE Plangi.Te distrugi.Vrei sa fugi.Si te doare Dai tot ce ai si ce n-ai.Totusi pareie ca nu te descurci,sa le pui lumea la picioare Acum vad a venit si randul meu,Sa am grija de ea,asa cum a facut ea mereu Si nu pot Doamne mainile imi sunt legate Nu pot sa fac sa o trezesc la realitate Sa pot sa spun ca viata nu e nedreapta Sa uite tot ce-a fost ca-i fata desteapta Ca merita tot ce e mai bun Trecutul e trecut viitorul conteaza acum Daca as putea i-as da parte din mine Vreau sa o vad zambind, urland de fericire Se spune ca putem s-o luam de la capat, Sa dau peste amintiri asa doar in treacat Ca astazi cazi,te ridici,maine-ti trece Sa-i amintesc ca unde-s doi puterea creste Ca impreuna trecem peste tot Ca o prietenie trece si prin FOC
29) Eu am crezut in tine.Tu ai facut doar ce ai vrut.Poate m.ai iubit,dar sa.mi arati n.ai stiut.Am invatat ca daca cineva nu te iubeste asa cum ai vrea tu,nu inseamna ca nu te iubeste din tot sufletul.Nu.mi pasa.Te iubesc.Nu te mai vreau,nu te mai cred,sa te iubesc din nou ar insemna sa lupt sh sa pierd,unele lucruri nu le poti schimba d 2 ori,ori mergi inainte ori mori.Imi place sa te simt cand ma trezesc.Sa te vad langa mine,sa rad,sa glumesc.Sa te vad fericita din orele diminetii.K tu esti fata mea si te iubesc trebuie sa retii.Iti plac florile,preferi trandafirii.cand vin cu buchete esti in culmea fericirii.Nu conteaza aici e vorba de noi,sh de tot ce se.ntampla cand suntem aman2
30) Complimentele tale nu ma ridica,criticile nu ma coboara,sunt ceea ce sunt nu ceea ce vor altzii sa fiu,nu sunt perfecta nici nu vreau nici nu pot.Sunt ceea ce sunt,iar daca nu-ti convine nu ma plang
31) .Intr-o zi se intalnesc DRAGOSTEA si PRIETENIA.DRAGOSTEA intreaba PRIETENIA:daca eu exist tu ce rost mai ai?PRIETENIA raspunde:ca sa aduc un zambet acolo unde tu ai lasat o lacrima.
32) Am un singur raspuns la privirea ta.sa te pastrez mereu in inima mea.Mai stii?Iti placea sa o vezi razand.Ea tot cu zambetul a ramas,tu tot cu ea in gand
33) Vad ca zambesti.cred ca`tzi surade ideea Ai inima inchisa.doar fiindca'i la mine cheia Dak nu`i cea potrivitaNu te ingrijora:* O sa sparg lacatu` si tot o sa ajung la ea:
34) Ascultati inima si iti va spune:"Iubeste`o pana mori!Ca o fata ca ea nu gasesti de 2 ori.Mai stii?Iti placea sa o vezi razand.Ea tot cu zambetul a ramas,tu tot cu ea in gand
35) Iubim fara sa stim ce e iubirea...iar atunci cand stim...nu mai reusim sa iubim
36) Adevaratii prieteni vor ajunge pana la sf lumii pentru a gasi lucrurile de care au nevoie... Prietenii st cu tine sh la bine sh la rau pentru ca au pe cineva in care sa se increada
37) E usor sa crezi ca e totul asa cum pare.Rafinat, elegant, maestuos.Dar uneori e nevoie doar de o cheie,sa deschiz usa catre partea cea mai salbatica.CEL MAI FRUMOS VIS.ESTE ACELA CARE NU SE INDEPLINESTE NICIODATA.
38) Poate nu am cei mai frumosi ochi...Dar multzi s-au indragostit de ei ...Greu i'au castigat si repede i'au pierdut
39) Prietenia este ca si atunci cand faci pipi pe tine: toata lumea poata sa vada acest lucru,dar numai tu stii sentimentul caldut pe care il ofera.Cu indiferenţa ta m`ai făcut mai tare... Acum nu`ţi convine, dar încet, încet calc pe urmele tale... Şi abia acum vezi şi tu că indiferenţa doare
40) Cand imi numar prietenii pe tine te pun de doua ori
41) La urma urmei , eu nu cer atat de mult...O viata fara griji , ca timpu' este scurt
42) M-ai facut sa ma schimb , eu te-am facut sa nu ma uiti . M-ai facut sa devin eu , ceea ce n-au reusit multi.
43) Si crezi ca nu mai stii cum ma cheama Si crezi ca nu mai stii cine sunt Si crezi ca dragostea se destrama Am fost atata timp fara tine Dar vremea trece oricum fara noi
44) Ar fi o singura poveste pe care as vrea sa o traiesc mult timp doar una,tu...afla care e
45) Eu nu sufar de nebunie….ma bucur de ea in fiecare minut
46) Ascunde-ti vorbele e timpul tau sa asculti Ai vorbit prea mult in anii astia multi
47) Fii constient daca plec , plec definitv , stii cum sunt , stii ca n`am nevoie d`un motiv solid !
48) Degeaba te crezi mai speciala,tot de fraiera esti luata
49) Stiu ca din partea ta femeile pot pleca.Ca au fost multe in patu tau dar nu sh in inima ta.Vreau sa te incrunti cand nu te bag in seama. Vreau sa te fac sa plangi.Vreau sa te superi, sa ma certi si sa ma ierti. Vreau sa spun prostii si sa ma saruti zambind.Vreau ca duminica dimineata sa ne certam, iar noaptea sa ne impacam, pentru ca altfel nu se poate. Vreau, ca atunci, cand nu ma mai suporti si pleci, sa intorc capul dupa tine si sa tip in gandul meu sa te intorci. Vreau sa-mi fie dor de mirosul pielii tale. Vreau sa ma necajesti, sa ma tachinezi, sa te joci cu mine, vreau sa fim copii, vreau sa fim adulti. Vreau sa-mi descoperi senzualitatea, salbaticia, vreau sa ne exploram simturile, trupurile, dorintele. Sunt o rasfatata si nu trebuie sa imi lipseasca asta de la tine. Sunt un amalgam de dorinte si cerinte. Vreau mult. Vreau...Tu? Si inca ceva. Cu multi ani in urma, cand eram intrebata ce vreau sa ma fac cand voi fi mare, eu raspundeam: vreau sa fiu regina. Acum sunt mare.Trebuie sa fiu regina.
50) De placut poti sa placi mai multe fete dar de iubit,poti iubi doar una.
51) Poate multe te vor,dar nimeni nu te va iubi ca ea
52) Viseaza ca si cand ai trai pentru totdeauna,traieste ca si cand ai muri azi
53) Nu'ti dori niciodata perfectiunea. Sigur ai defecte dupa care altii sunt innebuniti
54) Daca as sti ca asta ar fi ultima oara cand te voi vedea iesind pe usa, ti-as da o imbratisare, un sarut si te-as chema inapoi să-ti dau mai multe.
55) Nu stiu ce sunt, nici cine esti , ma bucur ca existi.;x
56) Ar trebui sa vezi Adevaratele valori Pentru ca nu toate Pizdele sunt comori!;
57) We can’t never, ever be two strangers Two souls are taking one road I can’t live my life without my angel In love...like never before
58) Ţi-ar plăcea să te urmez mereu fără să fac vreun zgomot şi să înţeleg totul fără ca tu să spui ceva.
59) Everybody has something special...U have something special...I'm in love with U
60) iar asul pe care-l tii in maneca e doar indiferenta ce stapaneste camera cand respiri fum de canepa
61) n`o sa fiu niciodata ceea ce`ti doresti am prea multe defecte pe care o sa le gasesti n`o sa fiu niciodata un model in viata pentru ca sunt un nimeni dependent de alcool si ceata
62) Vreau sa ne fie bine... dar simt ca nu te mai pot tine langa mine...
63) Ne avem unul pe celalat,asta conteaza...mai mult decat orice!
64) Am o tehnika speciala. stiu exact cum sa te bag in boala. sa te’nec in parfum si sa ma vezi printre baloane de sapun
65) Lasa-ma.mai lasa-ma...gandurile mele sunt cocotzate intr-un nor ...lasa-ma sa zbor ushor
66) Spune-i ca l-am uitat, spune-i ca nu ma mai gandesc la el, spune-i ca nu-l mai iubesc, dar ca ti-am spus toate astea printre lacrimi
67) Ca multe vin si toate trec chiar daca raman semne, /Si orice semn se vindeca dupa o vreme.
68) vreau sa stii ca mi se rupe de ce faci,de ce zici,de ce vrei,ma.ntelegi sau macar inceri sa.ntelegi ca mi se rupe de ce spui,ce faci,in orice fel,spune.mi daca ma.ntelegi sa ti.o spun altfel
69) Ca ai probleme mai ales - ia zi "Mai da'le'n mortii lor"."
70) Noi nu tinem cont de ce crezi tu sau ce'i in capul tau.Si'ti vezi de treburi, ca oricum viata ta merge'n suturi Ai cazut - te'ai ridicat - inveti noi moduri sa te scuturi.>:
71) "Si cand ne`o fi mai rau! sa ne mearga asa de bine
72) Am nevoie de cineva ca sa ma inteleaga atunci cand nici macar eu nu ma inteleg
73) N-am nimic in comun cu "sfanta".Nu ma face sa iti spun " te iubesc".Urasc cuvantu'
74) N-am nimic in comun cu "sfanta".Nu ma face sa iti spun " te iubesc".Urasc cuvantu'
75) Banii nu ma fac sa te tin pentru mine.Si cand ne-o fi mai rau.Sa ne mearga si mai bine
76) Şi doar când o vei simţi, Vei ştii ce-i fericirea... Când speri, nu mai este greu Să spui: "Ăsta-i drumul meu!"."
77) Si chiar iti multumesc . Ca m-ai facut sa vad ca nu esti ce-mi doresc !
78) Daca m-auzi retine, prietene . Oricine poate sustine, crede-ne . Femeia ta te-a transformat in caine ! Si ce rau ne pare...
79) Cand o sa-aveti voi scoala vietii o sa fie prea tarziu.Renasc din cenusa si te bag in sicriu .
80) Daca iti zambesc asta nu inseamna ca iti sunt sh prietena!
81) Te poti simti singur, trist, dar niciodata invins. Poti pierde, poti gresi, poti suferi, dar nu te gandi sa abandonezi. Priveste viata cu ochi de invingator si ai sa vezi cat e de frumoasa!
82) Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare. :-J
83) Ca indragostitii la inceput, iti aduci aminte cum era ? Inca de cand ne'am cunoscut, loc de cuvinte nu era : x
84) ♫♦ Ŧė Īůßëśč ♥♫ "
85) Si o sa fie bine` chiar dk mai avem pr0bleme` . iti`spun stai linistit`. ` . ca multe vin si trec chiar`daca raman`semne`. orice`semn se vindeca`dupa o vreme`. !
86) maine de as pierde tot ,eu stiu ca in inima ta tot timpul voi avea un loc te iubesc:X
87) Adevarul,pur si simplu,este rareori pur si nu este niciodata simplu
88) Daca cineva nu a gresit niciodata, inseamna nu a incercat sa faca nimic nou.
89) fugi cu ea, nu mai pierde vremea, nu mai sta, fa-i un cadou mai valoros decat platina, ofera-i pe tava viata ta!"
90) Nu sunt cum sunt cand tu ma vezi,ci sunt cum sunt cand tu ma visezi
91) Traieste in asa fel incat sa nu ti se observe prezenta dar cand pleci din locul in care ai trait sa ti se simta lipsa.
92) "Si daca dragoste nu e...parca e bine, dormi linistit chiar daca o iei prin 5 masini straine, tine de tine pe unde umbli si cu cine..."
93) Ai fost cu mine, cu mine ai tras mereu. Si aici nu ma refer la bine, ma refer la greu![;
94) Mereu cu zambetul pe buze • Nu se streseaza • Nu prea o intereseaza ce urmeaza •
95) Putem spune ca ne stim din totdeauna • In momente grele ne-am intins una alteia mana •
96) Intr`o zi blestemata ai venit la mine,mi-ai spus cuvinte dulci,ca vrei sa fiu cu tine,eu ty`am spus ca nu te cred,parca am simntit ceva,dar tu ca un om pervers,m`ai convins ca n`ui asa...
97) Cine ma-nveseleste,cine ma face sa zambesc? Cine-mi apare-n gand atunci cand ma trezesc? Cine-mi bantuie visele,bineinteles ca tu,Ma-ntrebi daca-am innebunit,Bineinteles ca nu
98) Atata timp cat nu incetezi sa urci, treptele nu se vor termina; sub pasii tai care urca, ele se vor inmulti la nesfarsit!
99) Plecată. nu știu când mă întorc / * Aveam clipe ce nu vroiam să se termine, acum stau și mă gandesc ce n`a mers bine ? Aveam o mie de vise, o mie de viitoare planuri scrise. Acum?!
100) Un suflet cald sa ma-nteleaga.L-am cautat o viata-ntreaga
101) mi-ai scoate ochii doar ca sa vezi lumea cu alti ochi?! Prin ochi albastri,imaturi.
102) Cel ce ieri nu te-a iubit.nu te va iubi nici azi...
103) Nu mai face pe nebunul . Tot la mine iti e gandul
104) E felul tău de a fi, să mă faci să te iert mereu
105) Dar am încredere că într.o zi sigur voi reuşi, să fiu acolo undeva, şi tu să nu mă poţi găsi.:-
106) "● Aveai tu o scenă.n care mă'njurai si eu radeam , imi spunea'i că dacă nu mă potolesc m.arunci pe geam !
107) "Am să fiu acolo când lumea e împotriva ta.Am să fiu acolo să te pot ridica.
108) Nu vreau să pleci niciodată, de tine depind.Nu vreau să fii trist, vreau să te văd mereu zâmbind !
109) Probabil că ai să plângi . dar ştiu prea bine că ai să plângi doar din orgoliu pentru tine !
110) Am îngerii cu mine . Ce mi'aş dori mai mult ?!
111) Amândoi stim ca n.ai uitat tot ce a fost,si probabil crezi c.am spus cuvinte fara rost.Te.am iubit blegule . si înca te iubesc ! Stii ca numai tu ma faceai sa zâmbesc
112) Realizezi cât de mult îţi lipseşte acel cineva . care zi de zi îţi zâmbea!
113) E de ajuns sa am incredere in mine • In ce pot sa fac ca sa fie bine, poate intr.o zi iti vei aminti ca am avut grija de tine.Macar o zi !
114) Acum plange sufletul in tine cand ma vezi,dar am fost candva langa tine
115) M.ai lasat cand mi.a fost greu, chiar de'mi spuneai mereu" nu te las sufletu meu."
116) De ce prietenii se transformă în târfe ?! De ce persoanele pe care le iubesc se transformă în scârbe
117) Hai sun-o tu, spune.i ca ti-e gol sufletu . ca atunci cand a plecat a luat cu ea totu !
118) Stii ce-i frumos? - Nici macar nu stiu daca am vorbit serios ;-)
119) Daca vrei sa fii iubita,fii cu el cat poti de rea,nu zambi atunci cind vine, nu plange cand va pleca]"
120) mi s`au dat multe fara sa cer e adevarat.da` mi s`au luat mult mai multe fara sa fiu intrebat
121) Desi traim si luptam impreuna,fiecare moare singur
122) Aproape de tine,iubirea mea voi fi. La orice pas,la tine ma voi gandii,uneori esti atat de frumoasa...ma pierd in ochii tai frumosi.Voi invata sa pretuiesc totul la tine,voi invata sa te alint si sa te iubesc cu toata fiinta mea.Pentru tine draga mea.

| deea40 a răspuns:

1 ) Nu mai te gandi la el ,ca -ti pierzi timpul! Orice usa inchisa inseamna o alta fereastra deschisa!
2 ) sa stii nu mai imi pasa ca pleci astazi d acasaa ai mai plect d atatea ori sh t.ai intors
3 ) de astazi tine minte . nu mai sunt cuminte . tu mi.ai intors viata pe dos
4 ) Nu UiTa Ca Tu SaRuTzI GuRa MeA Nu GURa LuMiI~
5 ) Cand o vei imbratisa te va durea. Pentru ca in ochii ei se va reflecta doar imaginea mea., stai linistit nu ma ranesti... Chiar ma amuza sa realizez cat de putin GANDESTI !
6 ) E un fel de antrenamet Mi se apre evident Nu te grabi (ahh)... Misca-te incet
7 ) Rad in intuneric sa se faca soare
8 ) Gen: fata mea nimeni ca ea, se stie
9 ) Doar un raspuns,in lume sa te lasi dus
10 ) Si poate daca zambesti Ai sa ajungi acolo unde-ti doresti:X
11 ) Mii d gaNduri l Tine ma OpResc . TiMPu` ma face sa ma gandesc l lucruri lipsite d senS. ma face...pe zi c trece sa InNebUnesc .pur si simplu TE IUBESC !
12 ) Iubesc ploaia pentru singuratatea pe care mi-o ofera,iubesc acele momente in care strada e pustie, fiecare picatura care loveste pamantul ma apropie mai mult de mine
13 ) ...urc treapta cu treapta prin ploaie,ajung in bratele tale uda si tu ma faci sa ma simt cea mai frumoasa femeie.Te iubesc doar pe tine,chiar daca uneori esti departe,dar eu stiu sa astept...
14 ) Ploua. Picături mari de ploaie îmi acopereau faţa. Îmi plăcea să merg prin ploaie şi să privesc oamenii din jurul meu. Erau puţini care se plimbau prin ploaie. Cu gândurile risipite în toate zările şi cu un sentiment de melancolie, mă apropiam uşor-uşor de tine
15 ) `I like tO play` b-) . `And yOu are my tOy silly bOy`| ?‹
16 ) `I have this feeling inside`| ?‹
17 ) `So baby dOn`t wOrry You are my Only`| .
18 ) `You`re a place in my heart .
19 ) Si daca nu ma`nghiti.Esti liber sa ma sugi.E o vorba veche dar o poti face.Deci nu`ncepe sa plangi!\:d
20 ) Suntem si noi pe val Las`o`ncet arunca ancora Ca stam in barca aia in care multi s`ar antura
21 ) De ce nu vorbesti? Hai mai aproape! Te`mpotrivesti? Pentru tot ce`ai facut sau n`ai facut, o sa`mi platesti !
22 ) De parca n`ar fi clar! E vara iar E marfa rau Au iesit pi2dele afara peste tot,hello!
23 ) E vorba doar de timp Vreau doar sa te ating Si sentimentele usor rand pe rand se aprind;x
24 ) Port zambet doar o clipa Cand toata lumea tipa Ei nu inteleg Ca ceva ne leaga Si se'ntreaba,intreaba Pentru ca n'au treaba.
25 ) O luna aprinsa si multe stele Tigari aprinse si multe cafele Astea raman dupa ce jocul se destrama O amintire si o poza bine pastrata in rama!;x
26 ) Singurul adapost...la Dracu`...imi curma destinul Când sufletul devine gheata cât de cald imi e caminul!;x
27 ) Ganduri sterse,lacrimi uscate Un suflet ce plange marcat de noapte! Dar cu suspans si dorinta de vis Pentru un ideal de neatins!;x
28 ) Nu'i place plimbarea Nu merge cu floarea Nu'i plac romantismele Vrea provocarea Iubeste schimbarea Si pare pe tava Dar uite cum pleaca si ramai la La La-Bah!
29 ) Poate incerc prea mult sa m-amagesc… ca te pot uita, dar si-acuma simt pe buze… uneori… sarutarea ta!
30 ) Va veni o zi in care imi vei spune: acum sunt pentru tine, nu pentru alta… iar eu cu lacrimi in ochi iti voi raspunde: ai fost pentru mine, acum fii pentru alta…
31 ) Stii ca nu poti sa pacalesti pe nimeni, dar in fine. sunt ca si Smiley, oficial imi merge bine .
32 ) O fata buna poate sa devina repede rea asa ca date`n sange sh nu te mai baga atat in viatsa mea >:p
33 ) Nenorocita la propriu,nebuna la figurat, irascibila cateodata, ironica de placere, ipocrita de la mama natura, perversa de cand ma stiu.
34 ) Zambeste iar si priveste putin . Orice pahar jumate gol mereu e si jumate plin
35 ) Spune`i -STOP- cand te streseaza . Explica`i ca exagereaza . nu`ntzelege? abereaza? Spune`i -PA- si se calmeaza
36 ) Dar stii ca ea poate s`aduca o schimbare:X pe drumu vietzii tale:X sa`tzi mai spele inima:X Ea.Nu`i ca restu.Ea`i Pur si simpLu Ea:X
37 ) Vorbeşte mult , e stresantă , e zbuciumată , râde întruna şi fără motiv,dar prin felul ei de a fi te face s.o adori ...
38 ) C ' te uiti mah asa ? Obisnuiestte-te ca d aCum nu mai sntt` a Ta !
39 ) fac ce vreau . ha ha . ptr ca fac ce vreau ... ha ha . ptrk STIU CE VREAAU!:X
40 ) Si m`ai avut tarandu`ma dupa tine , scumpete Si nu s`ar fi terminat niciodata , nu Obisnuiai sa stralucesti atat de luminos Dar am urmarit totul din estompare ...
41 ) )...Pe cele 7 carari singur imi vad de drum, Imi spui sa ma duc la dracu dar n-am cum, Ca sunt deja acolo acum!
42 ) .Cu o mie de probleme sau doar sparti de lene!
43 ) .La petrecerea ta suntem invitati de oroare ,Taie lumina ascunde vinu` sau da muzica tare!
44 ) Ce **** mea!Prietenul sa merite apoi sa vrea!
45 ) Din scoala, ramai cu gandul c-ai fost la dresaj, In viata fericirea ramane un film de scurt metraj!
46 ) Daca e vorba de vicii, Omu cat traieste-nvata. Uneori ma fac atat de praf, Vezi , cazul de fata!
47 ) Te deranjeaza ca iti cunosc psihologia, vorba aceea, Te-nseli in privinta mea mai rau decat te insala femeia!
48 ) Nu fac parte din majoritatea mediocra, Care-asculta doar de popa, face cruci si se sufoca!
49 ) E bine sa stii ca nu poti sa fugi de tine, Si ca doar in filme actorii supravietuiesc printre ruine!
50 ) Chiar daca n.o mai vezi zambind,chiar daca n.o mai simti venind chiar daca,daca nu.ntelegi cum s.a intamplat,chiar daca doar amintirile.au ramas de atunci cu voi...cat te.a iubit de mult
51 ) sii . vii la mine sa stam pe intuneric?
52 ) ti-a zis ca nu mai poate. Nu o lasa sa plece. Stii ca e singura kre te intelege!
53 ) ImI pLaCe Sa CrEd Ca Nu Am PiErDuT nimic,IaR dAcA aM pIeRdUt CeVa,InSeAmNa Ca Nu Mi-A tReBuIt
54 ) Zambethul ascunde iubirea tacutha de pe un chip inocent ;x
55 ) Atunci cand un pictor orb va picta un trandafir pe tarmul marii,iar valurile il inchit,atunci eu voi inceta de a te iubi
56 ) OaMenIi Se DiStiNG Prin ceEA Ce aRaTa Si se deoSebesc PRin CeEA cE AskUnD
57 ) o privire nu este decat o ratacire venita pe moment, neinspirat, si zugravita-n minte ca sa doara intentionat
58 ) Cand zambesti imediat ma pierd de tot
59 ) Nu e nevoie sa ma placa toata lumea. la fel cum nici eu nu plac pe toata lumea !
60 ) Un zâmbet nu costä nimic , dar ofera multe.
61 ) E atat d dulce cand o strangi la piept E asa frumoasa cand tu ii zambesti Atat de fericita cand ii spui ca o iubesti
62 ) Da, iubitu'. stii bine ca eu iti pot indeplini toate dorintele.
63 ) Apoi a venit ea si te'a iubit cu ochii ei frumosi de fata rea...
64 ) Cand sunt buna...sunt prea buna!Cand sunt scorpie sunt PERFECTA!
65 ) Vreau imperfectiunea.Vr sa t incrunti cnd nu te bag in seama.Vr sa t superi, s ma certi si s ma ierti. Vr s spun prostii si s ma saruti zambind.
66 ) invizibil dar nu´i pierd urma .Pe el il pastrez intotdeauna .
67 ) se comporta natural si copilareste d asta`lumea o iubeste
68 ) Sunt confuza.Nu mai stiu cum e bine.Nu mai vreau sa stiu cum e bine.Nu vreau sa inteleg de ce e bine.Cand a fost bine defapt?
69 ) Cine te'a facut sa visezi cand nici macar nu dormeai? Vroiam sa zic ca EU.in caz ca nu stiai
70 ) A inceput sa zambeasca mai des. Iar ei intorc capul plini de interes. Ce a fost sau nu in trecut. Acum ea a uitat de mult...
71 ) Ti'ai placut viata...Ti'ai facut viata.da ai pierdut persoana care te iubea si tragea cu tine...in schimb ai castigat multe tarfe
72 ) Te'ai intrebat vreodata cate ai putea sa pierzi.Daca ma dai la o parte si nu ai sa ma mai vezi ?
73 ) am treqt prin viata ta , uita`ma de vei putea !
74 ) Este o brusca bucurie inexplicabila si o durere de nesuportat:-J . Nebunia Ps m'a prins iar)
75 ) Intr`o lume mica si murdara asa cum o stii!
76 ) Esti riscul pe care mi'l asum
77 ) M-am schimbat si pot visa acum...Nu mai vreau sa cer...Voi obtzine oricum.;x
78 ) Mi`e dor de tine uneori...iar dorul asta de uneori se intinde pe zile intregi...
79 ) N-a trebuit nici macar sa te caut.Pur si simplu te-am gasit A fost asa de simplu inkt pare complicat ca mi-a iesit.
80 ) In mine se mai vorbeste si azi despre tine.
81 ) Ma sufoc. Deschid larg ferestrele. Aerul de afara da buzna in camera si’mi mangaie fruntea, dar nu izbuteste sa’mi racoreasca sufletul incendiat
82 ) Zambetul meu ca de copil [nu] se razbuna
83 ) Inima demult iti apartine tie, tu ai transformat drama noastra-n comedie.
84 ) bucurie tristete minciuna adevar un strigat un murmur o taina si atat
85 ) I`ash spune lucruri si secrete pe care nimeni nu le-ar mai stii.
86 ) Iubeshte iubirea ce o ai zi de zi.
87 ) Cateodata.unele lucruri mai bine raman nespuse. doar te iubesc :X
88 ) Pastrez clipele in care ma faci sa zambesc...Si zambesc pentru ca sunt cu tine.
89 ) Telefonul vibreaza.un mesaj de la el ` Un mesaj de "noapte buna pui,sa fii cumintsel"
90 ) Ai grija de zambetul meu ...
91 ) Urasc atunci cand trebuie sa te las sa pleci ...
92 ) Eu mereu am ceva de comentat si el stie cel mai bine))))
93 ) Vino sa ne aruncam in capcana cu vise
94 ) .Terapie Ku Balonashe:X
95 ) Zâmbetul este fericirea care se afla chiar sub nasul tau.:X::X
96 ) Nu incerca sa-i minti ca EA e doar o oarecare, Ca ei stiu ca amintirea ei inca te doare !
97 ) cand nu stie ce simte.greseshte.si minte.da`i dragostea ta! atunci are cea mai mare nevoie de ea
98 ) . ai privit`o in ochi ultima oara .te ruga sa nu o uitsi.
99 ) Stiu sa zambesc timid sa vrei sa ma mai vezi o data :X
100 ) Am crezut in ochi sinceri si,da,m`am ars.Am vazut in oameni ce nu vroiam sa vad vreodataIubirea si ura cum lovesc ambele deodata!
101 ) Imi mai zboara pe la urechi un "Buna. Stii, ne'ar sta bine impreuna". Dar eu ma pierd din ce in ce mai mult prin lumea asta nebuna.
102 ) Eram in stare. intr-n zambet sa gasesc raspuns la orice intrebare .
103 ) ^_^In intuneric tu esti lumina care imi da viata… singura mea sperantza… sg’ul meu motiv care ma mai tine la suprafata…^_^ :X
104 ) O `PrIeTeNa` este cea care te cunoaste asa cum esti.intelege ce ai fost...accepta ce ai devenit...si te ajuta sa cresti in continuare ! ¦ Te iubesc
105 ) locuiesc pe tarâmul inghetzat.tarâmul copiilor fericiti si idioti.
106 ) Dc nu ai ascultat tu? acum nu? mai pot face nimic pentru tine iar prieteni tai unde sunt acum?
107 ) stiu ca este greu sa mai rekpeti increderea in cineva dupa ce ai fost ferit probabil dar ai multe sperante de a fii iubit ca adevarat intr-o zi
108 ) XHTML: Poţi folosi aceste etichete:

| Pufi02 explică:

Pai sa zicem legate de dragoste, dar sa fie si triste... pur si simplu statusuri

| Adina a răspuns:

Hey big hug

Partea proasta. e Ca am investit prea multe sentimente`! Si acum stau si ma uit la ele.cum putrezesc, si devin regretesad

Poatee ca ` tu nu esti in stare. Insa mereuu` e aLtul. speranta nu m0aree!

La prima vedere Ne-am indragostit La prima vedere Cand tu mi-ai zambit, La prima vedere Atunci cand soarele-n Mare s-a stins La prima vedere

Vad ca vrei sa pleci si asta doare cel mai tare... Nu-mi permit sa pierd, singuratatea e o miza atat de mare!

Niciodata n-am sa pot sa te-nteleg... Niciodata n-am sa pot sa te mai cred. Niciodata n-am sa pot sa te ascult. - Nu vreau de Niciodata.

Am invatat ca dupa altu tot un altu vine.Aceleasi replici.acelasi mi`e dor de tine

Nu exista rau sau persoana pe lumea asta care sa te faca sa uiti ce ai adorat candva

Am ganduri ce m-apasa, si prieteni ce-mi dau plasa Niciunde nu-s acasa, dar cu zambetul pe buze spun ca:nu-mi pasa!

El e singuruu` care m` ajuta sh`mi spunea: "fii` taree`"! Nuu` t` lasa calcat in pici0are, eu t` apreciez la adevarata ta valoare!"

Si n-ai sa ma vezi ca ma plâng, n-ai sa vezi ca ma ascund.;;] Sunt pur si simplu ceea ce sunt!;> Si înca o data iert... dar nu uit!

Si Daca ei Nu O Sa-mi Mai Zica "Noapte Buna". Si Daca Nici Pe Strada Nu O Sa-mi Mai Zica "Buna" Am Prietene Care ma Suna Sa-mi Zica:Fataa, Esti De 1000 De Ori Mai Buna :X

:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inima-mi plinge cu suspine/Fiindca tu nu esti linga mine/Stiu, despartireaeste grea/Dar, te rog, nu ma uita!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unul trist precum "vreau sa ma sinucid" n-ar fi, e si suferinta, si dragoste si toate`n el rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incerca si iarta dar din suflet daca ti-a gresit nu toti suntem perfecti toti gresim poate si tu, spune-i si incerca ca in aceeasi masura sa iti spuna si el unde si ce ati gresiti unul fata de celalalt. In romantism surprinde-l cu ceea ce ii place daca merita iesiti in oras cu prietenii nu renunta la viata ta sociala si cea profesionala

| GeorgiaA15 a răspuns:

Legate de ce? ce problema ai?

| B3B3LuShA_8010 a răspuns:

Buna! intra pe http://facebook.com/b3b3lusha1995 sigur o sa gasesti ce cauti:*

| Marius_Mau_1997 a răspuns:

De dragoste