| pisikutza20 a întrebat:

Care sint metodele de protectie in timpul sexului?

Răspuns Câştigător
| mygirl_the_best a răspuns:

Nui naiva daca nu stie fata cred ca e micainca in legatura ca protectile prezervativul, sterletul doar dupa ce ai un copil, foite chinezesti, sau mai este un fel de injectie care dureaza timp de 1 luna dar nu pra este folosita dar iti recomand prezervativul esti mai sigura.sau mai sunt si anticoceptionalele. sper ca ti-am fost de ajutor.bafta

11 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Sunt metode rele si metode mai ok, as zice.
Uite ce zice biserica ortodoxa despre anticonceptionale si sterilet:
http://www.sfaturiortodoxe.ro/avortul/anticonceptionale-avort-5.htm
Ca metode ok as zice prezervativul, care este si f.sigur, apoi bideul, spalaturi vaginale dupa act, care insa nu sunt foarte sigure, reduc riscul de a ramanea insarcinata de la 70% la 20%, spermicidele, care ar trebui combinate cu alte metode de contraceptie ca diafragma, impreuna sunt aproape la fel de sigure ca si prezervativul, dar nu previn BTS si in plus spermicidele pot provoca alergii sau ranirea mucoasei vaginale...
Coitus interuptus, care are si el un risc de 20-30% ca femeia sa ramana insarcinata.
Eu recomand prezervativul sau abstinenta, sunt cele mai sigure, in plus, abstinenta este recomandata si de preoti. :))
Doamne ajuta!

| foxi a răspuns:

Sa renunti la sex pana mai cresti!

| Rukhsandra a răspuns:

Pai cel mai important e prezervativul. Dar poti sa iei si anticonceptionale dar nu de capu tau (adica te duci la farmacie si iei)- te duci la un medic ginecolog, iti face o consultatie si dupa iti prescrie el ce tip de anticonceptionale sunt bune pentru tine si organismul tau
Ai grija happy

| KeepCalm a răspuns:

Chiloti electricihappy
Sti cum sa ii folosesti sau ne pui sa iti raspundem la intrebarea: Mi s-au intepenit pe cap. Acum ce fac?hee hee

| Cronki a răspuns:

Iti tii respiratia pana la orgasm! Daca orgasmul il atingi mai greu garantez ca metoda de protectie functioneaza 100%.

Răspuns utilizator avertizat
| weedini a răspuns:

Nu cred ca esti chiar atat de naiva laughing

| pisikutza20 explică:

Prezervativul, mi se pare ca cam rar deja se gasesc ca acum orice copil o face

| Flory_2276 a răspuns:

Prezervativul e cea mai sigura metoda

| mikidutsa a răspuns:

Prezervativul tongue

| Andreea_1830 a răspuns:

Prezervativul!