| Jameson a întrebat:

Care sunt complimentele pe care vor fetele sa le auda cel mai mult?

19 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Alina0491 a răspuns:

Orice compliment care vine din suflet happy Noi simtim cand iubitii nostri sau nu numai ne fac complimente si ele vin din sufletul celor care ni le adreseaza. degeaba ii spui unei fete ca e frumoasa, ca are niste ochi superi sau buze senzuale daca acestea nu le simtit tu. ea o sa simta daca tie chiar iti plac buzele, surasul, ochii ei. Cans iti place ceva la o fata, fa-i complimente cu ceea ce iti place tie, o sa aprecieze mult asta, iti garantez!

| Afdsa a răspuns:

Orice compliment adresat unei fete o face să se simtă bine şi specială. Spune-i cum vrei, va aprecia asta!

| XXXloveXXXx a răspuns:

Mie iubi imi spune:"frumusete"printeso"papusa"iub"ingerasi"mamii"

| corina977 a răspuns:

Iubita mea frumoasa,puiu` meu frumos,bebe meu, iubitzica-asa trebuie sa ii vorbestiunei fete.Iar coplimente ar trebui sa-i faci tot timpul, mai ales sa-i spui ca este cea mai frumoasa fata din lume pentru tine.

| Minuneee19 a răspuns:

"iti ador ochii"; "nici soarele nu e asa de stralucitor astazi cum esti tu frumoaso"; "cred ca mama ta e un inger si sunt sigur ca tu semeni cu ea"; "iubito"; "te ador dragoste mica"; "nu stiu de ce dar am inceput sa te divinizez ingeras" :X

| lenutza001 a răspuns:

Scumpa mea.adorata mea. iubitica ...frumoasa mea.printesa mea.viata mea. floarea mea.steaua mea. speranta vietii mele.mami.scumpita,.Adorata mea!

| Iwan a răspuns:

Nu conteaza ce compliment ii spui unei persoane.Cel mai important este ca vine de la persoana iubitalove struck

| Bubulutsaa a răspuns:

''iubita mea frumoasa'' asta mi-a placut dintotdeauana...asta m-a facut sal iubesc din ce in ce mai mult pe zi ce trece love struck

''ursuletul meu de plus''
''dragostea mea''
''bunaciunea mea''
''iubi''
''draga''

mai bine ii spui cum vrei da sa nu-i spui numele.

''mamii''
''iubirea mea micuta''

Funda:d?

Alte răspunsuri
| ioana12345 a răspuns:

Esti frumoasa
ce bine arati

| Scarlett011243 a răspuns:

Ca este frumoasa, ca are un zambet frumos, ca are un par frumos, are niste ochi ca safirul. (si complimente despre personalitatea ei.)

| Barbascumpa_Iacob_1999 a răspuns:

1. Esti de neinlocuit. Aceste trei cuvinte magice au puterea sa insenineze orice chip. Traduse, ele inseamna ca o cunosti bine pe persoana careia i le-ai adresat, ca o pretuiesti enorm si ca nimeni nu ar putea sa-i ia locul in inima ta vreodata.

2. Esti cel mai frumos lucru care mi s-a intamplat. Iar replica devine si mai puternica daca ai de-a face cu un barbat caruia i se intampla tot felul de alte lucruri frumoase si stie sa se bucure intotdeauna de viata! Pentru ca o relatie sa fie la fel de satisfacatoare pentru ambii parteneri, e nevoie ca niciunul dintre ei sa nu ia drept de la sine inteleasa contributia celuilalt la fericirea lui. Nimeni nu are obligatia de a face prajituri delicioase, de a mentine curatenia in casa si, in general, sa isi consume timpul si energia pentru a fi cu celalalt, doar asa, "by default".

3. Esti perfecta exact asa cum esti. Dragostea profunda si adevarata este neconditionata, de aceea, acest compliment functioneaza de minune oricand, oriunde si cu oricine. Arata ca o iubesti mai presus de orice, iar asta are un efect mult mai mare decat un compliment superficial de genul "Cerceii tai sunt draguti".

4. Iti ador (completezi cu ce vrei tu: ochii, picioarele, parul, sanii) Nu alege o parte a corpului ei la intamplare, gandeste-te ce iti place cel mai mult la ea si spune-i. O sa se simta flatata ca acorzi atentie micilor detalii si ca apreciezi ca se face frumoasa pentru tine.

5. Sunt foarte mandru de tine. Fie ca e vorba ca se straduieste sa isi plateasca un credit la banca, termina cu brio un curs, munceste peste program ca sa fie promovata sau incearca, pur si simplu, sa isi organizeze viata mai bine, conteaza enorm pentru ea sa auda ca o sprijini sa isi atinga scopurile.

Alte răspunsuri