| Mihaimagnidicul28 a întrebat:

Care sunt conditiile ca dupa un act sexual neprotejat, sa apara o sarcina?
1)Daca ma termin in ea,inainte si imediat dupa menstruatie, poate ramane?
2)Daca facem neprotejat si nu ma termin in ea, care este riscul?
Vreau doar raspunsuri sigure si de la oameni in cunostiinta de cauza

7 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

In ambele situatii nu este posibil sa ramai gravida.

| sofisis a răspuns:

In ambele situatii se poate ramane. Depinde foarte, foarte mult de corpul fiecarei femei.
Eu am ramas fara ejaculare. Si 3 ani nu am ramas, tot asa, cu coitus interruptus si al 4 lea an am ramas....Cu acelasi partener, in aceleasi conditii. Deci...depinde mult de corp.

| Mihaimagnidicul28 explică (pentru sofisis):

Dar de exemplu de la lichidul preejaculator se poate?

| sofisis a răspuns (pentru Mihaimagnidicul28):

Da...se poate si de la ala.

| Andersann a răspuns:

1) Inainte nu pote, dar dupa e posibil
2) ZERO

| IoanaaaElisa a răspuns:

Eu cu sotul facem fără, si uneori și după și înainte de ciclu și pana acum nu am rămas. Nu zic ca nu se poate, ca depinde de organismul fiecăruia, dacă te termini in ea e probabil sa rămână, încearcă sa te controlezi și sa aplici "coitus intreruptus".

| IoanaaaElisa a răspuns:

Exista șanse sa rămână și dacă nu te termini in ea, e posibil cu lichidul preejaculator sa rămână, depinde de corp