| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt diferentele dintre a face dragoste cu o persoana sau a face sex cu ea?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Dragoste faci/intretii cu persoana iubita chiar si in situatia in care nu exista actul sexual de penetrare asa cum se intampla in cazul activitatii sexuale numite petting. In schimb actul sexual care se rezuma la simpla satisfacere a dorintei sexuale sau/cat si a placerii carnale o realizezi in compania unei persoane care este dispusa sa-si ofere corpul dezinteresat sau contra unui anumit beneficiu care poate fi platit prin diverse forme : banesti sau materiale.

3 răspunsuri:
| Goete a răspuns:

Exprimarea

| Dalmore a răspuns:

Când iubești simți totul mult mai intens, pasional, actul nu se rezumă la dat din buci și ajuns la orgasm.

| Maia55 a răspuns:

Din punctul meu de vedere faci doar sex. El poate fi de doua tipuri: sex în care sunt implicate și sentimente de iubire adică 'dragoste' cum ai spus și sex doar pentru plăcere.