| RAY a întrebat:

Care sunt forțele globale care lucrează în viața lor?

Cercetătorul Barb MacQuarrie, care a descris comunitatea ca fiind "dezinformat", a spus: "Ei nu au nici o capacitate reală de a identifica forțele globale care lucrează în viața lor, așa că atârnă vina pe feminisți", și interacționează cu alți "deziluzionați, bărbații dezavantajați "folosind retorica" ​​deplorabilă ". Ea spune că avocații MGTOW arată "o lipsă totală de auto-reflecție", iar decizia lor de a trăi "stiluri de viață separatiste" departe de femei este "patetică". MacQuarrie și-a rezumat punctele de vedere cu comentariul: "Ei doar își consolidează percepțiile cu adevărat distorsionate despre ceea ce se întâmplă în lume, se limitează cu bună știință la o viață de izolare și o mulțime de limitări.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pãi are dreptate mgtow sunt o adunãturã de plângãciosi.
Nu e nici o forta globalã. Sunt exact ca feministele care se plâng ca trebuie apreciate pentru creier nu pentru corp.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Dar afirma ca sunt forte, "Ei nu au nici o capacitate reală de a identifica forțele globale care lucrează în viața lor, de ce forte globale vorbim?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Ãia care conduc social media, magazine pentru femei de modã etc de hiper sexualizeaza femeia

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Problema e lipsa încrederi in muieri, părerea mea
„Tu, muiere, eu-ți sparg capul / dacă te mai uiți la altul".