| aaalexutza a întrebat:

Care sunt povestile voastre de dragoste?:X:X:X

Răspuns Câştigător
| Angel_8399 a răspuns:

Povestea mea de dragost a inceput ca o gluma si s-a terminat ca o panarama. A inceput in momentul in care mai ieseam cu prietenii pe afara, tot trecea pe drum un baiat cu masina.chiar daca suntem din sate invecinate pur si simplu nu il conosteam.El mai mare ca mine cu 6 ani.nu prea am vrut sa am deaface cu el.mi-a luat numarul de telefon de la unul din prietenii mei si imi dadea mesaje sau ma runa eu neraspunzandu-i,nu ii raspundeam pentru ca nu il cunosteam.SI intr-un final am aflat a cui este numarul.In seara respectiva s-a oprit in sa vorbeasca cu unul dintre acei baietii cu care stateam pe afara.si m-am luat de el"Tu esti ala care-mi da mie mesaje si ma suna noaptea?" si mi-a raspuns zicandu-mi ca nu are telefon.Si am urcat la el in masina si i-am luat telefonul de pe bord in momentul ala m-a luat in brate si m-a muscat de gat.era pur si simplu dragoste la prima vedere.dupa tot ce s-a intamplat am ramas impreuna.si ma suna tot timpul .vorbeam cate 5 ore pe zi.povestea vrute si nevrute.am inceput sa-i cunosc familia.nepoteii.surorile.dar de vreo 3 saptamani incoace s-a racit totul.facusem 3 luni de relatie era ceva fantastic.dar s-a terminat totul azi de dimineata cand ne-am despartit.Acum devine partea dureroasa a relatiei pe care o avusem cu baiatul pe care acum am ajuns sa-l iubesc mai mult decat pe mine insamicrying.Dar viata nu ne-a oferit un destin impreuna.si decat sa stiu ca sufar cand vorbesc cu el nu am ramas nici prieteni.Ma doare dar asta e.sper sa nu patesti si tu la fel.Ai grija si sa nu pui suflet intr-o relatie.pui putin dar nu iti oferi sufletul pe tava:*!

5 răspunsuri:
| Ecea a răspuns:

Intr-o seara am gresit si i-am bagat-o in fund!

| jasmine11 a răspuns:

Buna! povestea mea de dragoste nu o consider frumoasa, mai degraba dureroasa, dar te las pe tine sa imi spui, deci:" totul a inceput cu luna august 2010, am mers la fostul meu prieten iar acolo era si cel mai bun prieten al lui, prietenul meu a incput sa ma faca geloasa iar eu ca o proasta, m-am pus im bratele prietenului lui, am vrut sa merg acasa, iar prietenul meu nu a vreau veni cu mine, asa ca l-am chemat pentru prietenul lui( adi) iar el nu a vrut andrei (prietenul meu) i-a spus ca sa mearga ca poate o sa il sarut, asa ca nu am stat pe gand si l-am sarutat in fata lui, atunci am simptit ceva foarte frumos, peste 3 zile am vorbit cu el pe mess, si i-am spus ca imi place foarte mult de el, si daca se poate sa fim impreuna, dar mi-a zis ca nu i face asa ceva lui paul, si i-am dat timp sa se mai gandeasca, dupa 1 saptamana ne-am intalnit si mi-a zis ca sunt prea mica pentru el, pentru ca el vrea mult mai mult de la o fata (adica sex) i-am zis ca nu pot face asa ceva pentru ca nu aveam numai 13 ani, si asa nu am mai vb o luna, dupa o luna am devenit cei mai buni prieteni, ii spuneam totul, si din nou incepea sa imi placa de el, i-am mai spus o data, si am primit acelasi rasp, si asa am stat si m-am gandit pana in data de 11 ianuarie, si am vrut sa o fac cu el, dar numai in 28 feb atunci eu faceam 14 ani, si asa a si fost, am facut-o cu el, il iubeam din ce in ce mai mult, si el la fel, ma iubea la nebunie, era singura persoana pe care ma pute-am baza, era langa mine tot timpul, pentru ca si mult timp am stat in spital si numai el venea in fiecare zi sa ma vada, si imi spunea ca ma iubeste mult, mai spunea asa" esti ca o divinitate pentru mine, caruia ma rog in secret" asta a fost acum nu mult timp, dar problema e ca aceea iubire a lui a disparut o data cu vorbirea mea pe mess cu un baiat, el imi spunea ca ma iubeste si puiut, tot felul, dar eu nu i spuneam, prietenul meu mi-a zis sa nu mai vb cu nici un baiat necunoscut si nu l-am ascultat am continuat, asa ca mi-a citit messurile, si m-a sunat mi-a zis ca nu ma mai iubeste, dar imi mai da o sansa ca sa reparam totul si sa o luam de la zero, am acceptat pentru ca il iubesc foarte mult, si suntem inca impreuna in 11 august facem 8 luni si inca nu imi spune te iubesc dar simt o anumita iubire de la el, si simt ca o so spuna cat de curand" sfarsit

| maissner a răspuns:

Salut. Eu am o poveste de dragoste incitanta, trista si totusi foarte frumoasa.
Totul a inceput de la o colega, are vroia sa scape de un tip, asa ca m'a rugat pe mine sa vorbesc cu el. Mi'a dat id'ul lui si am vorbit cu el. Eu aroganta cat incape el arogant. In fine. I'am dat ignore dupa ce am vorbit cu el de teama sa nu intre in viata mea. Dupa cateva luni, mi-am zis ca omul nu mi-a facut mie nimic, asa ca l'am scos de la ignore, si am inceput sa vorbim.Nici eu nu eram interesat de el nici el de mine. Dar incepusem sa vorbim tot mai mult, asa ca mi-am dorit sa il vad in persoana, sa vad si eu cu ce specimen vorbesc(eram din acelasi oras). Dupa ce l'am batut la cap(ca avea pantalonii pe culme la uscat, i'a uscat cu fierul de calcat pentru minde) a acceptat, si ne'am intalnit pe data de 20.04.2011.Nu mi-a placut de el, dar nici urat nu era. Era o fire foarte placuta, asa ca am continuat sa ne vedem.Ne plimbam mult mult de tot,si ne intelegeam de minune. Lui ii placea de mine, si de fiecare data cand vedea o portita cum ca mie mi'ar place de el,eu ii frangeam toate sperantele. Cu toate ca eram oarecum distanta nu s-a lasat si a luptat ca sa ma cucereasca. Incepuse sa imi placa de el, ne alintam(eu ii spuneam "amor"si el mie"amore"), dar nu eram impreuna,pentru ca eu nu vroiam sa ma grabesc,sa ma avant intr'o relatie si apoi sa fiu ranita. Cand mama a aflat ca ies la primbari cu un baiat mi-a interzis sa ma vad cu el, dar m-am intalnit pe asculs, si asa cum 2 luni.Nu am mai rezistat in conditiile astea si i'am spus ca eu vreau sa ma plimb cu el, mi-a facut un scandal teribil, dar asta nu mi-a facut sa renunt.O luna am avut o relativa libertate, apoi am plecat la mama in Spania, unde am stat toata luna(august). Vorbeam cu el pe mess, si dragostea dintre noi crestea.In Spania mama mi-a facut alta criza, am fost daramata, dar am continuat.Am venit in tara,si m-am vazut pe ascuns cu el(pentru ca ii promisesem mamei ca nu o sa ma mai vad cu el).A fost amara despartirea, pentru ca nu stiam cand am sa il mai revad, de frica sa nu afle mama(asta pe data de 02.09. 2011). Am continuat sa vorbim pe mess, la telefon. Dupa ceva timp,am simtit ca nu mai rezist, asa ca ne'am revazut, pe data de 16.10. 2011) ziua in care mi-a cerut prietenia iar eu am acceptat,pentru ca deja eram sigura de dragostea lui si de sentimentele mele fata de el. Au urmat o luna si ceva de liniste, cand vorbeam la telefon si pe mess. Fratele meu, cu care locuiesc, m'a parat la mama ca vorbesc cu respectivul, iar mama mi-a facut un sancandal mai mare decat cele doua anterioare,ridicate la patrat,inmultite cu x iar x tinzand la infinit. Dupa ce mi-a facut mama simteam ca innebunesc,si tot ce imi doream era moartea.Dar dragostea mea(adica el) mi-a ridicat moralul, si m'a ajutat sa supravietuiesc(deci multumita lui pot sa scriu aceasta azi). Acum ne iubim mult, respectul domneste intre noi, iar dragostea noastra creste pe zi ce trece. Sper sa ma revad cu el de craciun,chiar daca mama imi va face din nou crize, acum stiu pe ce om ma bazez, stiu ce comoara mi-a daruit Dumnezeu. Il iubesc mult,desi nu i'o spun des,pentru ca consider ca inca dragostea mea pentru el nu e suficient de profunda ca sa pot spune aceste vorbe, dar o simt, iar el e cel care imi umple inima de ceva rosu, si nu, nu e sange, ci e sucul trandafirilor din gradina dragostei. Si ca sa nu te las cu ochii in soare in privinta varstei noastre, eu am 17 ani iar el 20.

| Thunderstruck a răspuns:

Am 5 ani si nu am de unde sa scot bani ca sa-mi cumpar o prietena... totusi a zis mami ca daca imi doresc de craciun o prietena s-ar putea sa-mi-o aduca mos craciun love strucklove struckdevil.Va voi spune atunci povestea mea de dragoste!

| anamaria06 a răspuns:

Povestea mea incepe in februarie 2009. eram la liceu si aveam ore dupa masa la etajul 1 al liceului. ajung la liceu si vreau sa merg in sala unde aveam ore, dar inainte sa ajung unde aveam eu ore, cu o sala mai in fata ma intalnesc cu o prietena pe hol si am inceput sa vorbesc cu ea. un coleg de al ei, pe care nu l-am vazut niciodata in 2 ani jumate de cand eram in liceu, a inceput sa se bage in seama, dar eu nu i-am dat nici o importanta. toate aceste lucruri s-au intamplat marti. vineri dupa ce am iesit de la liceu imi da un apel prietena mea, nici nu apuc sa-mi scot tel din buzunar ca primesc urmatorul mesaj:" ce faci papusico? ionutz 11d". vroiam sa-i raspund la mesaj dar nu am apucat ca ma si sunat prietena mea sa ma intrebe daca vreau sa ies cu baiatul la suc si eu am intrebat-o daca a angajat-o ca avocata. mi la dat la telefon si ma invitat in oras, am acceptat. seara ne-am intalnit si am fost la un restaurant(care a devenit preferatul nostru si locul unde mergem in fiecare an ca sa ne sarbatorim aniversarea), dupa care ma condus acasa, am stat de vorba cateva ore si apoi m-a sarutat. in urmatoarea zi eram atat de euforica in cat, in momentul in care m-a sunat, mi-am si scapat telefonul in apa. am trecut prin multe momente grele impreuna: parintii lui au fost impotriva mea pentru ca eu nu is la fel de bogata k si ei, dar au vazut k indiferent ce au facut noi tot impreuna am ramas si intr-un final au cedat.ne iubim foarte mult si abia asteptam sa sarbatorim cei 3 ani de relatie.