| Mkeynes a întrebat:

CARE SUNT primele simptome ca ai fost infectat cu BTS :?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Simptomele bolilor cu transmitere sexuala depind de agentul patogen care le provoaca si din acest motiv pot sa exista mari diferente intre ele. De multe ori pacientii infectati nici nu stiu ca sufera de BTS, fiindca boala nu prezinta niciun fel de simptoma
deoarece exista unele boli cu transmitere sexuala, care pot sa stea in stare latenta chiar si mai multi ani la rand.
In schimb in cazurile in care infectia (BTS-ul) se manifesta, pot sa apara una sau mai multe din urmatoarele simptome :
-- Rani/ basici la nivelul zonei genitale sau rectale,
-- Iritatiii pe penis, maini sau picioare, in zona inghinala, etc, etc.
-- Dureri sau usturimi ca si o arsura la urinare
-- In cazul femeilor secretii vaginale atipice, urat mirositoare si colorit aparte,
-- In cazul barbatilor pot sa apara/existe scurgeri neobisnuite din uretra penisului,
-- Sangerari vaginale neobisnuite care pot fi insotite de durere in timpul actului sexual
-- Inflamarea ganglionilor limfatici, in special in zona inghinala
--Durere persistenta in zona pelvina si a abdomenului situat in parea inferioara/joasa

| Mkeynes explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc frumos

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de boala cu care ai fost infectat!
HIV (SIDA) nu are nici un simptom timp de 6 luni, avand o perioada de incubatie foarte mare.
Dar, uite aici mai multe:
https://www.csid.ro/......nt-7884514

| Mkeynes explică (pentru Violleta2022):

Oricum nu cred ca hiv are toata lumealaughing

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mkeynes):

Anual sunt dscoperite 10.000 de cazuri noi de HIV - detectate si inregistrate, dar se preconizaza ca-n realitate, cifra este dubla sau chiar tripla.

| Jeonghyeo a răspuns:

죽음

| sorinciucan a răspuns:

Melodiile lor, daca te referi la trupa de chinezi