| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt punctele sensibile ale unui baiat cand intretii relatii sexuale?(nu stiu daca puncte sensibile sunt dar...intelegeti esentialul)... funda!love struck

Răspuns Câştigător
| SomethingStrange a răspuns:

Berbec:
Sunt sensibili la cap si la fatã. Reactioneazã la mângâieri usoare ale fruntii sau la jocul firelor de pãr. Ajunge sã-i treci cu mâna usor peste tâmple sau prin pãr si deja este excitat. Le place sã le sugi ureghea. Femeilor le ajunge sã le sufli în ureche. Jocul buzelor unui bãrbat bãrbos aduc unei femei berbec plãcere deosebitã. Cine nu are barbã îi poate mângâia buzele cu vârfurile degetelor. Efect remarcabil.

Taur:
Cel mai sensibil este gâtul: când treci usor cu degetele peste gât apoi îl sãruti rapid, se excitã. Ocazii pentru asemenea atingeri existã des dacã legi o cravatã sau iei pãrul de pe palton. În dormitor trebuie exploatate asemenea lucruri. Sãrutã pãtimas pe gât, usoare muscãturi dar nu trebuie uitat cã taurul este încet si îi va place lucrul comod, nu e voie sã fie luat prin asalt, surprindere sau fortat.

Gemeni:
Mâinile si bratele sunt cele mai sensibile. Femeile reactioneazã la sãrutul mâinii. Bãrbatilor le place sã fie tinuti de mânã. Amândoura le place sã li se mângâie bratele, sau sã li se sãrute partea interioarã a bratului.

Rac:
Cel mai tare mijloc de excitare la cei nãscuti în zodia racului este un sãrut cu limba si dintii. Pot ajunge si la orgasm. Cea mai sensibilã parte sunt sânii; amândoi reactioneazã la stimulãri manuale so orale al sânilor. O usoarã mângâiere pe piept îi face sã doreascã actul sexual. Femeile doresc jocul cu sfârcul sânilor iar atingerea sânului în preajma terminãrii îi stimuleazã plãcerea. Si bãrbatii rac sunt foarte sensibili în zona pieptului. O usoarã atingerea a pieptului îi excitã. Este bine de stiut acest lucru de cãtre femei.

Leu:
Sa presupunem ca se afla intr-un anturaj adecvat. Cum s-ar putea incepe? De exemplu in baie. I se freaca spatele cu un burete pana i se inroseste pielea. Spatele este la leu deosebit de sensibil. Miscarile se fac de sus in jos, cu grija. Se insista pe sira spinarii. Leule va toarce sis-si va invita probabil partenera in vana. Ii place sa i se treaca usor cu unghiile peste spate. Asta il stimuleaza la efort sporit si la performante de maestru. Femeii leu trebuie sa i se treaca cu franjurile unui fular pe spate, de la omoplat spre mijloc. Acelasi tratament cu o perie usoara se dovedeste foarte eficent. Spatelui sensibil trebuie sa i se acorde o atentie deosebita, numai asa va deveni o leoaica pasionata. O leoaica excitata se poate cunoaste dupa usoara roseala care incepe la burta si se extinde spre sini si gat.

Fecioara:
Punctul lor sensibil este burta. Reactioneaza la mangaieri in acest perimetru si mai ales un dus in aceasta regiune il excita puternic. In general au o mare preferinta pentru jocurile in apa.

Balanta:
Spatele si fundul sunt zonele lor erogene. Pot fi astfel dezarmati in timpul dansului. Se excita foarte tare cand simt pe spate sfarcurile partenerei. Este cel mai sensibil la fund. Femeile balanta se recunosc dupa forma deosebit de rotunjita a acestei parti.

Scorpion:
Cele mai sensibile parti ale corpului sunt organele genitale. Pe un barbat il duci la extaz doar atingandu-i osor un membru. Un chilot stramt il poate excita. Femeia scorpion se poate excita daca-si pune picior peste picior. O placere mai mare pentru barbatul scorpion decat o limba trasa usor peste penis nici nu poate exista. Daca te joci cu organele sexuale ale unui scorpion il si ai in mana.

Sagetator:
Soldurile si coapsele sunt cele mai erogene zone. La femei si parul. Daca te joci cu parul ei, va toarce ca o pisica. Daca treaba asta o faci timp indelungat ii poti trezi patima. La barbat parea cea mai sensibila a corpului este aproape de organele genitale. Amandoi savureaza ungerea coapselor cu creme. La solduri de fac miscari rotunde. Asta face ca cel mai obosit sagetator sa-si intinda arcul.

Capricorn:
Barbatul capricorn se excita usor cand partenereail mangaie cu sanii. Femeia capricorn prefera mangaieri usoare pe burtasi sarutari in zona genunchilor. Ambii reactioneaza la mangaieri pe spatePrezinta de asemenea mare sensibilitate in zona de sub brat.

Varsator:
Pãrtile cele mai sensibile sunt fesele si partea superioarã a piciorului. Cei nãscuti sub acest semn preferã atingerile delicate, brutalitatea îi sperie.

Pesti:
La pesti sunt piciorele. Reactioneaza la mangaieri usoare ale calcaielor sau gadilatul talpilor. Un usor masaj al picioarelor il transpune repede in beatitudine. Placere deosebita simte cand i se freaca degetele. Femeia peste isi poate satisface partenerul cu piciorele: ii freaca de pilda penisul intre labele picioarelor. Barbatii pesti se excita numai la simpla vedere a picioarelor unei femei. Foloseste cuprecadere degetul mare de la picior ca instrument de mangaiere.

| вèiiiвiii a răspuns (pentru SomethingStrange):

Da este foarte bun raspunsu' lui kiss. Bravo :-x!

8 răspunsuri:
| Lore14785 a răspuns:

Daca le stii deja unde ar mai fi bucuria ca ai descoperit ceva nou? parerea mea este ca nu ai nevoie de ajutorul nimanui ca sa aflii acest lucru...

| Leonard08 a răspuns (pentru Lore14785):

Cand vrei sa inscri cu cineva de care te simti atras...nu prea ai 3 incercari.

| Lore14785 a răspuns (pentru Leonard08):

Te lasipurtat de val. nu ai nevoie de metodele altora. fiecare le are pe ale luiwinking

| Leonard08 a răspuns (pentru Lore14785):

Alea sunt niste caracteristici generale pentru fiecare zodie. tongue
Oricum nu te mai gandesti la asa ceva cand se va intampla laughing

| Lore14785 a răspuns (pentru Leonard08):

Aici nu te contrazic laughing nu sta nimeni sa le invete pe de rost si in momentu ala sa spuna : "stai asa ce trebuia sa fac?"

| Leonard08 a răspuns (pentru Lore14785):

Hahalaughing
Sa inceapa sa caute pe google cand e in actiune laughing
Damn...si sa nu ii mearga netu rolling on the floor

| SomethingStrange a răspuns (pentru Leonard08):

Ha,ce sclipitor esti