| Adrian_Rosca_2000 a întrebat:

Care sunt șansele sa ramai însărcinată dacă faci sex și nu ești în perioada de ovulație nici în cea fertila?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu sunt sanse!
Se poate ramane insarcinata NUMAI daca fata este in perioada fertila si are un ciclu de tip regulat, cand se poate stii cu exactitate, acea perioada.

| corbulalbrosu a răspuns:

Posibilitatea de formare a sarcinii este ZERO chiar si in situatia in care sexul este neprotejat si sperma este ejaculata in vagin. Bineinteles ca o asemenea situatie, stare de fapt este posibila numai in cazul in care ciclul menstrual este de tipul REGULAT a carui lungime ca numar de zile in decursul a 6-8 cicluri menstruale consecutive, nu a prezentat niciodata o abatere in +/- mai mare de 1, maxim 2 zile.

| Emilian65 a răspuns:

Minime spre zero.

| Laura8963 a răspuns:

Zero