| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt sansele sa ramana gravida daca am facut dragoste in perioada fertila?
Mentionez ca nu am ejaculat inauntru, nu m-am masturbat inainte, am facut doar o runda si a durat doar cateva minute.

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In situatia descrisa este exclusa in totalitate atat posibilitatea cat si probabilitatea de a se forma o sarcina. Fiindca in cazul prezentat a fost folosita metoda de protectie denumita ""coit intrerupt"" se considera ca NU se poate forma sarcina fiindca a lipsit unul din cele 2 ''ingrediente'' si anume SPERMA, care era absolut necesara si obligatorie in procesul de procreere.
Pentru informarea ta certa si cat mai corecta trebuie sa stii ca :
A.) pentru a se forma o sarcina, in mod OBLIGATORIU trebuie sa fie intrunite minim 2 CONDITII,
B.) cu precizarea ca cele 2 conditii sunt OBLIGATORII si trebuie sa se si produca in acelasi timp/simultan si anume :
1-) In primul rand trebuie sa stii ca femeia poate sa ramana insarcinata NUMAI/DOAR in cazul in care sperma ajunge in mod cert in vagin in urma unui act sexual/joc sexual/masturbari care este intretinut in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual. Actul sexual/masturbarea poate fi intretinut doar in una sau in toate cele 4-5 zile fertile situate inaintea zilei de ovulatie, sau FIX in ziua ovulatiei cand apare OVULUL in uter si acesta este VIABIL. Este determinat atat stiintific si medical ca OVULUL este VIABIL si poate fi fecundat NUMAI/DOAR in singura/unica zi si anume cea a OVULATIEI de catre un singur spermatozoid care poate sa provina NUMAI din sperma si NU si din lichidul preejeculator asa cum sustin unii agarici ageamii de pe acest site.
2-) Dar chiar si daca este indeplinita prima conditie si anume cea privind o zi fertila chiar si atunci trebuie sa fie indeplinita si cea de a 2-a conditie obligatorie pentru ca sarcina sa poate lua nastere si anume acea confirm careia SPERMA autentica trebuie sa ajunge in mod obligatoriu si sigur IN VAGIN, indiferent in ce cantitate, in cel putin una din cele 4-5 zile ale perioadei fertile a ciclului menstrual.
Fiindca in cazul tau au lipsit SPERMA chiar si daca penetrarea vaginului a avut loc in una din zilele PERIOADEI FERTILE a ciclului menstrual si ar fi existat si OVULUL VIABIL, reiese ca nici in acel caz in mod logic si normal formarea sarcinii devine 100% IMPOSIBILA fiindca NU a exista spermatozoidul si ca atare in lipsa acestuia OVULUL nu poate fi fecundat. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Sansele sunt minime.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Parcă rămăsese deja acum o săptămână.

| Carinaaaaaaaaa a răspuns:

Sanse 0 daca nu a fost ejaculare in vagin!

| AlexCratima2000 a răspuns:

Sper ca esti un tatic bun big grin