| lanaaaaa a întrebat:

Cat costa un avort fara parinti?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Încă NU am auzit de acest tip de avort - eu ştiu că există :
* avort medicamentos ( care costă între 500-800 lei )
* avort chirurgical ( chiuretajul ).

Iar dacă eşti MINORĂ, atunci NIMENI din România NU-ţi face avort FĂRĂ acordul scris al părintelui/tutorelui legal!

13 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
suntserios
| suntserios a răspuns:

Tot atat cat costa si cel cu parinti

| AliGab a răspuns:

Dar viata ti-a spus cineva ca te poate costa? Desi mai rar intalnit te poate costa viata, nu doar a copilului tau ci si a ta. Ai iubit sau iubesti? Cum? Omorand? Asuma-ti responsabilitatea clipelor de placere si fii o mama model. Cunosc o femeie care a ramas insarcinata la 14 ani (acum are 30). Si-a lasat scoala si a inceput sa creasca fetita pe care o are si acum incearca sa o educe a.i. fetita sa nu faca greselile sale din copilarie. Pentru mine acea prietena este o eroina ca a facut asta. Este alegerea ta. Acum ti se poate prezenta avortul ca o optiune la o viata mai buna, dar te asigur ca este un drum sigur catre o viata grea si un suflet pustiu. Alegerea iti apartine. Sfatul meu (dar numai tu decizi daca il urmezi sau nu) este sa vorbesti cu parintii si sa-ti iubesti copilul. Dumnezeu sa te ajute! In final iata un link cu un articol: http://www.eva.ro/......34462.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te costa indiferent 350 cu sau fara parinti, ceea ce este mai urat este:daca esti minora nu poti face fara acordul parintilor, mai bine ai spune parintilor ceea ce ai facut, le-ai promite ca nu mai faci aceeasi greseala, o sa te inteleaga si totul va fi bine..deci TAKE CARE.

| Cosmin1I a răspuns:

Pana in 7milioane daca nu ai depasit 2-3luni dupa te poate costa si viata ori 1500 de euro.

| yanira4u a răspuns:

Mai ieftin era sa te protejezi

| HappyGrumpy a răspuns:

Te poate costa viata, daca nu mergi la un ginecolog de incredere, deci ai grija ce faci, mergi macar cu cineva care te cunoaste, o ruda de incredere, dar daca esti minora, nu stiu ce medic te primeste fara acordul parintilor, pana la urma tot se afla. ai grija ce faci. din moment ce nu ai stiut sa te protejezi inseamna ca nu esti in stare sa ai grijja de tine.

| BogdanBUG a răspuns:

O viata de om.happy

| Papushika99 a răspuns:

Daca esti minora nu poti sa avortezi fara acordul parintilor