| gigimuranus a întrebat:

Cat costa un avort la o clinica particulara daca am 16 ani jumate daca sunt sub 8 saptamani de sarcina?

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

La varsta asta nu e recomandat sa mergi la clinica particulara, fiindca e prea riscant. E de preferat sa mergi intr-o maternitate mare, de stat, de preferat intr-un oras universitar, sa stai internata macar 4 zile. Oricum costa destul de mult, fiindca este periculos la varsta ta si e nevoie de internare si anestezie generala. Evident ca trebuie sa mergi insotita de un parinte care sa dea declaratie scrisa ca isi asuma toate riscurile (daca mori, daca faci complicatii grave, daca iti pierzi uterul sau fertilitatea)

| foxi a răspuns:

Nu pretul e problema, trebuie sa mergi cu un parinte, ca esti minora!

| Moler a răspuns:

Mai bine intrebi un cioclu