| bibishor a întrebat:

Cat costa un eco? aveti idee?

Răspuns Câştigător
| tyana a răspuns:

Depinde de foarte multe lucruri:de orasul in care te afli, fiecare medic percepe tarif diferit in functie de zona in care presteaza munca respectiva, de partea anatomica ce trebuie observata la ecograf.La mine in oras tarifele difera de la 40 la 70 roni. Exista insa si cabinete care lucreaza cu casa de asigurari si cu o trimitere de la medicul de familie se poate face gratuit! Multa sanatatehappy

2 răspunsuri:
| carmin a răspuns:

Te referi la ecografie? Costa de la 50 ron cea mai ieftina pana la 400 ron

| nestlebaby a răspuns:

Depinde unde ti-l faci:la spital sau la un cabinet particular.la spital e gratuit daca lucrezi sau esti inscrisa pe asigurarea sotului, etc, iar la cab part e cam in jur de 50-60 de lei. daca locuiesti intr-un oras mai mare, e posibil sa fie mai scump, care poate sa ajunga si la 80-90 lei.