| Madhu a întrebat:

Cât de adevărată este informația: Potrivit doctorului Evert Koop, atunci cand o persoana face sex cu cineva, de fapt face sex cu toti cei care au fost implicati in relatii sexuale cu acel cineva in ultimii 10 ani si cu toti partenerii intimi ai acelor persoane din ultimii 10 ani?

Aș dori, dacă este posibil, și argumente dacă este adevărat/fals sau chiar linkuri către surse sigure unde se explică.

Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

Microbiologic, ESTE CA SI CUM ar face sex cu toti partenerii partenerului. Adica, partenerul a facut sex cu o persoana suferind de herpes genital, si cu o persoana suferind de sifilis, tu vei lua herpes si sifilis, ca si cum ai fi facut sex cu toti partenerii lui. Intelegi acum?

| epurasu a răspuns (pentru minrest):

Raspunsul tau este cel mai bun, da si corect.

16 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Este o prostie. Daca cineva se gândește asa insemna ca are ceva probleme.

| Marius22222222222 a răspuns (pentru Freya1):

La ce te astepti? Ei cred si in posibila sarcina prin atingerea hainelor.)))

| Madhu explică (pentru Marius22222222222):

Ca să înțelegi mai clar, nu sunt chiar așa bătută în cap. Am întrebat dacă este adevărat sau fals și argumente. O părere. Nu că sunt de acord/cred asta, ci dacă e posibil așa ceva.

| Marius22222222222 a răspuns (pentru Madhu):

Am inteles asta. Iar EU am zis parerea mea. Nu stiu de ce se agita asa unii

| Madhu explică (pentru Marius22222222222):

Eu ceea ce nu înțeleg este de ce ai pus exemplu pe ăia de 15. Cei de 30-40 de ani cu multe aventuri? Acum argumentează

| Marius22222222222 a răspuns (pentru Madhu):

A fost doar un exemplu. Un om la 30 40 de ani nu isi imagineaza Asa ceva ca fiind posibil. EU cred ca medicu care a spus asta merita sa castige iumor

| Madhu explică (pentru Marius22222222222):

Nimeni nu a spus ca își imaginează

| Marius22222222222 a răspuns:

Legat de intrebarea ta, nu cred ca e posibil. Daca de exemplu persoana are 15 ani si face sex care pot fi aia din ultimo 10 ani? Doar nu face sex la 5 ani.

| minrest a răspuns (pentru Marius22222222222):

Citeste mai atent; nici medcul, nici user-ul nu afirma ca ai facut sex cu toti partenerii; ai putea sa iti dai seama ca nimeni nu s-ar obosi sa afirme aberatia asta. MICROBIOLOGIC, E CA SI CUM ar fi facut sex cu toti partenerii.

| Marius22222222222 a răspuns (pentru minrest):

User-ul intreaba cat de adevarat este, eu am zis ca e total neadevarat. Unde e greseala?

| epurasu a răspuns (pentru Marius22222222222):

Nu ai inteles intrebarea! te-ai grabit la a raspunde!

| Marius22222222222 a răspuns (pentru epurasu):

Cât de adevărată este informația: Potrivit doctorului Evert Koop, atunci cand o persoana face sex cu cineva, de fapt face sex cu toti cei care au fost implicati in relatii sexuale cu acel cineva in ultimii 10 ani si cu toti partenerii intimi ai acelor persoane din ultimii 10 ani? daca voi puteti crede Asa ceva...

| minrest a răspuns (pentru Marius22222222222):

Poti raspunde si asa cum ai raspuns, totusi, crezi ca s-ar obosi un medic sa faca o afirmatie aberanta, si sa mai fie si popularizata la scara intregii lumi? Spune ''de fapt'', este? Prin asta arata ca sub un aspect esential, afirmatia e adevarata. Aspectul microbiologic, asta conteaza, caci e vorba de viata noastra.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai da într-un fel e adevarat, nu din punct de vedere fizic că ar fi cam gay-ush laughing ci din punct de vedere spiritual/emoțional oamenii încă mai poarta dramele/traumele obiceiurile care le aveau din trecut.
Era o vorbă spune-mi persoanele cu care îți petreci timpul și o să-ți spun ce persoana ești tu, ca oameni devenim exact persoanele cu care ne petrecem timpul.
Citește mult despre womb imprint si imprintul sexual. Care e dovedit că există.

https://youtu.be/VUT1Rj9Xbv0

| Paul754880338 a răspuns:

As sugera sa ne concentram la prezent si sa savuram momentul asa cum este el. Daca impartim partida aceia la un numar de foste sau fosti, nu facem decat sa o diluam sa ii depreciem calitatea si intensitatea, apoi ne alegem cu o pozitie in" josul clasamentului " acordata de catre persoana cu care de fapt am facut-o, sau ar fi trebuit sa o facem. Hai sa ii lasam pe precunoscatorii ce vor si pot sa scrie pe net, si sa punem mai mare pret pe opiniile noastre, sa traim asa cum vrem fara sugestiile lor!