| Rinnegan a întrebat:

Cat de avansata este o sarcina daca la ecografia transvaginala a rezultat ca sacul gestational are dimensiuni de 9x6 mm? Cercetarile pe care le-am facut onlie mi-au aratat ca sarcina ar trebui sa aiba cel putin 3 saptamani ca sacul gestational sa fie macar vizibil! Imi poate confirma cineva acest lucru? Mutumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ma mir ca medicul care ti-a efectuat ecografia transvaginala si care presupun ca era ginecolog, nu te-a anuntat ca esti insarcinata si sarcina are in jur de 7 saptamani. Data viitoare sa-i adresezi toate intrebarile care te framanta. Multa sanatate!

| sofisis a răspuns:

Ai undeva la 5-6 saptamani.

| HazelEyes77 a răspuns:

La 3 saptamani nu e vizibila sarcina trebuie sa aiba cel putin 5 saptamani.