| anonim_4396 a întrebat:

Cat de des faceti sex de regula pe saptamana? A ti-o trage aproape zilnic vi se pare un libidou ridicat? Gen din 30 de zile tu in 27 ai activitate sexuala. Sunt 2 intrebari distincte.

16 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

De regula in cazul cuplurilor de tineri casatoriti si la casa lor, in primii ani activitatea sexuala poate fi zilnica. Mai mult de atat, in decurs de o luna pot sa intretina acte sexuale de multe ori si in unele zile ale saptamanii reprizele de sex sa fie intretinute si dimineata imediat dupa trezirea din somn si seara inainte de culcare, Iar in weekend chiar mai mult de atat.hee hee
Bineinteles ca libidoul celor 2 parteneri trebuie sa aiba un nivel destul de ridicat, incat valoarea sa fie situata (mult) peste media generala. big grin

| Freya1 a răspuns:

Dacă ești la începutul relației tinzi sa faci destul de des daca nu chiar zilnic.Dar după un timp de relație nu mai faci chiar asa.
Dar nu e nimic gresit in a face sex cu partenerul zilnic.Decat daca nu ai un partener si faci cu cine prinzi.

| anonim_4396 explică (pentru Freya1):

Am inteles. Problema la mine e ca uneori o fac 'doar ca sa fac' Cumva imi place, dar nu la fel de tare. Patesti si tu asta?

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ca si femeie iti dai seama ca mai sunt dati cand faci si fara ca tu sa ai orgasm.Adica da, pățesc sa vrea sa ma culc cu bărbatul meu si fara sa am orgasm ci doar pentru plăcerea lui si a mea fara a implica un orgasmul meu.

| anonim_4396 explică (pentru Freya1):

Eu il am si tot la fel simt

| SoareDaniel a răspuns:

Odata la 20 de ani sau chiar deloc funda happy

| anonim_4396 explică (pentru SoareDaniel):

?!

| Octavian81 a răspuns:

Sa faci sex trebuie sa fie o placere, pentru ambii parteneri. Asa ca, ori de cate ori simti nevoie de putina placere, poti incerca cu putin sex. Incearca tot felul de combinatii, sau lucruri noi cu partenera.
Succes si placeri maxime!

| FantasyBoy a răspuns:

Aproape zilnic...rar cate o zi fara.

| anonim_4396 explică (pentru FantasyBoy):

SI nu ai zile in care simti ca o faci doar ca sa o faci? Daca da, cat de des simti asta?

| FantasyBoy a răspuns (pentru anonim_4396):

Pofta vine mancand, si niciodata nu e ceva "mecanic".

| anonim_4396 explică (pentru FantasyBoy):

Iei afrodisiace?

| FantasyBoy a răspuns (pentru anonim_4396):

Doar alimentatie naturala(cat se poate), susan, suc de telina, miere, propolis, cimbru, etc.Nimic chimic(farmaceutic).

| anonim_4396 explică (pentru FantasyBoy):

Am inteles. Eu cu ciocolata si grasimi sanatoase laughing

| Iunicu a răspuns:

Cel mai păgubos mod de gândire despre sex, este să ai un grafic de bifat. Un timp de execuție standard. Și un model de urmat.
Când vine vorba despre sex, trebuie să îl faci de câte ori simțiți amândoi că vreți.
Că este de două ori pe zi și pe urmă o săptămână deloc, nici nu contează. Cel mai important lucru este cum va simțiți. Ce aș putea să îmbunătățesc? Discutați mult și povestiti-va fanteziile. Încercați, experimentați.
Nu va mai gândiți la standarde.
Cât durează? Cât de des?

| anonim_4396 explică (pentru Iunicu):

Bun punct de vedere