| Alessandra1 a întrebat:

Cât de devreme pot face un test de sarcină? Dacă am avut ultimul contact sexual în urmă cu 18 zile, pot face de acum testul? Am îndoieli că aş fi insarcinată

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Un test corect de sarcina se poate face DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala, pentru a arata clar si sigur daca esti insarcinata.
Orice test facut inaint de 21 de zile, este inutil si eronat!

| VoidEternal a răspuns:

Daca îți iei un test cu sensibilitate mai ridicată poți face și de acum. In principiu 21 de zile e intervalul standard.

| Gabygabyb3 a răspuns (pentru VoidEternal):

Buna îți scriu aici pentru ca, am încercat sa îți scriu in privat am văzut mesajul tău însă îmi spune ca statutul de senior nu ma lasă sa îți scriu, îți pot lasă un insta Sau Facebook ceva?