| romanita44 a întrebat:

Cat de inselate ati fost intr-o relatie? cum ati aflat? v-ati razbunat? cum? de ce ati facut-o? credeti ca a meritat. eu, sincera sa fiu, m-am razunat. jumatate din mine s-a simtit bine dar cealalta jumatate s-a simtit groaznic.inca mai am ustrari de constiinta.

16 răspunsuri:
| cHoCollaTeFllory a răspuns:

Da, am fost. Am aflat de la o prietena. Apoi am asteptat sa dau ochii cu acel baiat, si i-am vorbit groaznic, pentru ca asa merita. Si nu regret nici un cuvant pe care i l-am adresathappy. Ai facut bine. ^ Sa sufere si el, pentru ca si tu ai suferit. Lasa, numai te simtii vinovata. Viata merge inainte, cu persoane noihappy. Ai grija de tine. Pa-pa:*

| cuvant a răspuns:

Nu tot timpul e o solutie razbunatul dar cateodata aduce o liniste. Nu sunt fata dar stiu ca de cele mai multe ori tot femeia sau fata sufera si dupa ce s-a razbunat. In situatia asta sa stii ca el nu se astepta sa te culci cu altul de aceea comportamentul lui a fost altfel dar crede-ma ca de saptamana viitoare nu-l mai intereseaza ca merge la una din ele si uita acest lucru.
Femeia se implica de cele mai multe ori sentimental si intr-o relatie diferita si aici vine mustrarea de constiinta.
Ceea ce pot eu sa-ti spun e sa-l uiti si sa-l lasi deoparte...

| romanita44 explică (pentru cuvant):

Nu m-am culcat cu altul.nu asta a fost razbunarea.nu mi-ai murdari corpul cucandu-ma la "comanda" doar pentru a ma razbuna pe el.

| romanita44 explică (pentru romanita44):

Nu mi-as murdari corpul, culcandu-ma...

| cuvant a răspuns (pentru romanita44):

Ma bucur ca ai gasit metode sa te "razbuni" si nu te culci. Felicitari

| romanita44 explică (pentru cuvant):

Nu veau sa ma admire mine.nu de aceea am scris.crede-ma ca stiu ca nu e laudabil sa te razbuni sau poate ca este.asta era si ideea.de aceea va si intreb pe voi. de aceea am si scris ca jumatate din mine se simte bine dar cealalta jumatate se simte mizerabil.eu m-am razbunat pe el nu pe mine. daca ma culcam la plezneala cu unul, chiar daca imi placea tipul, ar fi insemnat ca ma razbun e mine insami.

| cuvant a răspuns (pentru romanita44):

Da ai dreptate. pentru asta te-am felicitat

| romanita44 explică (pentru cuvant):

Lucrurile au stat asa:timp de vreo 6-7 luni relatia a fost ok, parea totul in regula. insa in luna mai m-am imbolnavit crunt la un rinichi.tratamentu a durat vreo 5 luni. a fost un tratament lung si chinuitor. banuiala medicului a fost partenerul meu. intre timp incepusem sa "miros" ceva ca ma cam inseala.la un moment dat am inceput sa primesc mesaje dubioase in care eram facuta in fel si chip si in care mi se spunea sa mai si dispar pentru ca incurc. ok...pana l-am vazut cu una in masina.pur si simplu ne-am intersectat cu masinile pe sosea.va dati seama? am inghetat.mi-are si frica sa mai conduc. am ajuns acasa, l-am sunat, nu a raspuns.in fine.la un moment dat am vorbit si a negat totul. apoi a plecat la mare de doua ori cu "baietii" sa se catere pe stanci si sa stea in cort cu baietii in locuri pustii unde nu le sta bine fetelor.ok.l-am lasat si am crezut in el.am fost convinsa ca un tip cu educatia lui nu m-ar minti in halul asta.dat educatia nu are nicio legatura cu bunul simt si cu minciuna.acum vreo 3 saptamani eu incepusem sa devin extrem de banuitoare si pana la urma mi-a spus el tot.ca tot anul a vut 5 relatii paralele.ca afost la o mare cu una maritata, la cealalta mare cu o alta etc.a fost socant sa urmaresc ce imi spunea, privindu-i chipul cu cata nonsalanta imi povestea.cand.cum.cu cine.de cate ori.unde.si atunci am hotarat: ii voi face la fel.nici mai mult si nici mai putin.o amica de-a me, al carei numar el nu il stia, a inceput sa ii trimita mesaje sa se vada cu el.asa s-a infiripat o mare discutie, au ajuns sa se jigneasca, in cele din urma eu i-am spus de faza, oricum isi cam daduse si el seama cam cine ar putea fi.insa, timp de vreo doua saptamani l-am lasat sa imi povesteasca cine si cum il sacaia desi eu cam stiam discutia in ansamblu.l-am lasat sa banuiasca fel si fel de persoane. exact asa cum mi-a facut el mie. el stia cine imi trimisese acele mesaje mizarabile, stia cu siguranta desi nu recunoaste, ca m-a inselat cu zambetul pe buze si spunand mult timp ca nu ma inseala cu nimeni, uitandu-se in ochii mei naivi.

| cuvant a răspuns (pentru romanita44):

Aceasta metoda e cea mai buna ca nu intamplat nimic mai mult

| iubiricaa a răspuns:

De inselat nu am fost inselata.cel putin asta stiu eu! dar daca as fi inselata, cu siguranta m-am razbuna! nu in genu ca o sa-l insel si eu sau ca nu stiu ce o sa-i fac ci cu indiferenta! eu una nu pot trece cu vederea ca am fost inselata, si nu cred ca as putea sa-l iert, oricat de mult l-as iubi!

| floricika_1940 a răspuns:

Am avut o relatie de 9 luni, m-a inselat cu o c...a.Era intr-o zi de balci, cand mi-a spus ca iese cu baietii si sa nu il mai sun, ca poate nu aude telefonul.Banuiam dinainte ca m-ar insela.M am dus si eu in balci si acolo era cu alta de mana.Razbunarea nu am putut sa o fac, pentru ca il iubeam mult, asa ca m-am retras si l am lasat in pace.

| romanita44 explică:

Nu. eu am banii mei.m-am razbunat pentru ca tipul a jucat teatru de nota 10 timp de un an si mai avea inca 5 relatii in paralel...ma rog, ocaionae dar regulate ca sa zic asa.

| romanita44 explică (pentru romanita44):

Ocazionale am vrut sa scriu

| romanita44 explică (pentru romanita44):

Adica era un om fara bun simt si care s-a simtit foarte deranjat de modul in care m-am razbunat...

| romanita44 explică:

Asa ca: o singura regula este valabila: uitati-va ce fac iubitii vostrii si NU ce va promit. nu sunt importante vorbele si promisiunile.nu, nu, nu.ci ceea ce fac ei pentru voi.eu m-am fript groaznic. inca sufar.pentru ca o parte din mine il iubeste inca, o alta parte il uraste, o alta parte il trateaza cu indiferenta.insa, sper ca a inteles ca minciuna costa.pe mine minciunile lui m-au costat mult pentru ca nu m-am gandit o secunda ca un om cu educatia, prestanta, valoarea lui ar putea sa minta cu o asa usurinta si cu o seninatate uluitoare. timp de un an. eu eram bolnava, faceam tratamente, ma chinuiam iar el era la mare, la catarat pe stanci.atat ca el se catara pe una maritate.acestia sunt barbatii nostri.nu toti, dar intr-un procent foarte mare, procent care cred ca creste zilnic.

| romanita44 explică:

Bani de pantofi am.am bani sa imi iau orice imi doresc.pentru mine banii nu au nicio valoare in a aprecia un om.nicio legatura.nu sunt o pitipoanca ce priveste portofele.nicio legatura.