| ClaraZ a întrebat:

Cat de mult conteaza pentru voi situatia financiara a partenerului vostru?

Răspuns Câştigător
| Alisa a răspuns:

A mai fost o intrebare de genul acesta.
Sincer: pentru mine nu a contat, nu conteaza si nici nu va conta vreodata acest lucru. Eu il iubesc pe el, nu m-am indragostit de situatia lui financiara. Cand m-am indragostit de el nu stiam ce situatie are, asta se afla pe parcurs. Acesta este si motivul pentru care mama mea si ceilalti cunoscuti ai mei sunt impotriva relatiei mele cu prietenul meu, ca lucreaza in constructii si ca nu am niciun viitor alaturi de el, eu avand o situatie materiala mai buna.
Din cauza asta sufar pentru ca nu mi se pare logic acest lucru, cum sa fi impotriva cuiva doar ca nu are o anumita meserie... off.
Cum am spus, atata timp cat ma respecta, ma iubeste si stie sa imi arate, banii nu mai conteaza, acestia se fac impreuna atata timp cat intre noi exista iubire si intelegere.
Numai bine!

15 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Şi eu şi prietena mea suntem studenţi amărâţi şi muncim din greu ca să ne întreţinem. La urma urmei fiecare dintre noi deţineam inteligenţa necesară să manipulăm unul/una cu bani.
În cazul nostru, este evident că a contat exact zero.
În vremurile când aveam un servici bun şi eram plătit bine pentru zona unde lucram, am avut din păcate parte şi de fătuci care se uitau din start la portofelul meu şi la fizicul meu şi abia apoi încercau să mă cunoască şi-mi acceptau defectele de dragul fizicului şi al portofelului. Din fericire mă prindeam repede şi le trimeteam la plimbare.

| Rukhsandra a răspuns:

Poate 5%... nu mai mult big grin

| Rebecca a răspuns:

Am mai raspuns odata la intrebarea asta. Nu e foarte importanta. Mi'ar placea doar ca iubitul meu sa nu fie foarte bogat, intrucat ar putea deveni arogant si neintelegator. Ar fi perfect daca am avea o situatie financiara asemenatoare. Sa fim sinceri, banii n'aduc fericirea, dar o mentin al naibii de bine. happy.

| devilll a răspuns:

Chiar deloc situatia se poate rezolva cu timpu nu-i stres

| vyolycy a răspuns:

Fff putin...pentru ca eu am situatie financiara putin mai buna ca el, asa ca nu ma int bani lui...ci doar el

| 2696 a răspuns:

30%

| Abcfunny a răspuns:

0%

| Cristaa a răspuns:

La mine sincer deloc.la ce ajuta bani? Sun oameni bogati, care nu au prieteni adevarati si nici iubire adevarata. dc? din cauza banilor si ca sa stii si tu: dragostea si sanatatea nu o poti cumpara cu banii parerea mea:d

| lalala_5386 a răspuns:

Conteaza si ea.nu mult da conteaza. Cel mai bine e sa-ti alegi unul destept.ca daca e destept face si banitonguewinking

| AyaStormhold a răspuns:

Pai... m-as putea obisnui cu cineva cu o situatie financiara normala dar nici sa fii lipit pamantului fara niciun ban.parerea mea este sa fie ori medie ori mai mult de medie.big grin fundita?

| flory_5471 a răspuns:

Cu toata sinceritatea spun ca situatia financiara a partenerului nu conteaza deloc. Tot timpul am fost de parerea ca trebuie sa iti alegi cu sufletul jumatatea, nu pentru ca e nu stiu ce persoana importanta, ca are bani si iti poate cumpara diverse lucruri. Cu toti banii din lume nu poti cumpara fericire, respect, dragoste si altele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar aia conteaza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am pus niciodata accent pe asa ceva.Atunci cand iubesti cu adevarat, viata, cu toate greutatile ei, nu pare chiar atat de dificila! Iar cat vine vorba de partea financiara, stii ca este o vorba"unde-s doi, puterea creste..."daca exista iubire restul va veni de la sine.Parerea mea! Banii nu sunt totul in viata, au importanta lor, dar nu prioritara!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atata timp cat nu nimeresc sa am un partener profitor care umbla numai dupa bani, si sa-mi ceara toata ziua si sa vrea numa asta atunci pentru mine nu conteaza happy Fiecare cu situatia lui, oricare ar fi aia.Eu cred ca daca ai un iubit/a trebuie sa conteze sentimentele nu banii.ma rog.