| anonim_4396 a întrebat:

Cat de mult conteaza sexul intr-o relatie pentru voi? Sa raspunda doar cei cu experienta plz

Răspuns Câştigător
| Hammurabi a răspuns:

Întrebarea asta trebuia pusă pe categorii de vârstă. laughing
Până pe la 15 ani nu prea contează.
După 15 până pe la 22 i se dă mult mai multă importanță decât are în realitate.
După 22 până pe la 30 e perioada de calibrare. Cam pe aici înțelegi care e rolul lui și câtă importanță trebuie să-i acorzi.
Între 30 și 60 îți faci datoria sau te bucuri de el sau nici una nici alta, după cum ți-e norocul sau cât te duce capul.
Probabil după 60 e ca atunci când îți speli mașina. Adică îți mai aduci aminte din când în când să mai faci și chestia asta. Dacă te mai țin balamalele. laughing

15 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

100% fratelo, sexul e baza relatiei fara el suntem ca fara aer

| RAY a răspuns:

Cum sa isi explic sa intelegi,apa e formata din hidrogen si oxigen,e sexul este oxigenul intretine relatia respectiva,dar baza hidrogenul relatiei este intelegerea,increderea,iubirea, afectiunea,sinceritatea,in lipsa hidrogenului nu exista apa asa si in lipsa acestor lucruri nu este o relatie,si este o aventura, doar sex atat, sexul cimenteaza o relatie dar daca stai cu x pentru sex sau pentru banii lui e doar o relatie cu benifici, la pubertate noi barbati nu cunoastem formula relatiei asa ca credem ca sexul =iubire, nu cunoastem iubirea asa ca confundam iubirea cu sexul, de asta multi de baieti la pubertate cauta doar sex

| Freya1 a răspuns:

Cei care nu il au vor spune 100% e lesne de ce, cei ce il au asa prin aventuri sau prieteni cu benefici vor spune un 70 80, cei ce deja il au, sunt intr-o relatie sau chiar casatoriti vor spune un 40 50 pentru ca au la indemana si au constientizat ca mai conteaza si respectul, iubirea, intelegerea, creierul, un trai mediu...
Eu cred ca acolo pe la 40 50 pentru ca e normal sa simti nevoia si sa te simti bine cu persoana de langa tine, iar restul procentajului consta in ce am enumerat mai sus.

| Emilian65 a răspuns:

Foarte mult. Cei care nu au relatii sexuale regulate, nici relatia lor nu functioneaza asa cum trebuie, scartie.

| mentholinks a răspuns:

Sa fim seriosi, daca unul din parteneri nu e satisfacut sigur va cauta in alta parte. Freud spunea ca sexualitatea sta la baza intregii vieti umane.

| RAY a răspuns (pentru mentholinks):

Freud avea fantezi sexuale si cu masa

| HadesSs a răspuns:

Eu as zice un 50% laughing de restul trebuie sa mai fie si iubire incredere respect, dar trebuie sa fie si sex, pentru ca fara sex e monotonie, relatia e tensionata, apar fustrari si altele.

| darrio2007 a răspuns (pentru HadesSs):

Coooorect! Ti-as da funda daca as putea. Acelasi raspuns l-as fi dat si eu.

| HadesSs a răspuns (pentru darrio2007):

Mersi laughing nu postez pentru funde ci doar de distractie laughing

| darrio2007 a răspuns (pentru HadesSs):

Idem.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Totul sau nimic.

Răspuns utilizator avertizat
| Daniel09857 a răspuns:

In opinia mea, sexul conteaza cam 75-80% din buna functionare a unei relatii, deoarece prin sex sunt transmie in mod direct sentimentele, insa de exemplu, daca am o iubita si nu vrea sa facem sex, nu o condamn, e decizia ei, insa relatia nu va mai fi la fel de stransa, daca nu exista sex, dragoste mai pe termeni buni! Sexul este ceva normal si firesc pentru buna cooperare si functionare intre cuplul respectiv

| PopaCristian a răspuns:

Fara sex nu exista relatie adevarata. Poate fi vorba de prietenie sau de "iubire platonica". Viata sexuala regulata este esentiala intr-o relatie de cuplu.

| Laurentiu_Kis_1989 a răspuns:

E dupa acea vorba " unde dragoste nu e... Facem!" Daca cei 2 se inteleg bine si totul vine de la sine nu mai trebuie sa caute in alta parte