| Bradlry a întrebat:

Cat de mult contează sexul într-o relație? Se poate ca partenera sa nu te mai vrea pentru că îți dorești prea des asta?

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

In saptamana asta pe TPU am aflat ca unele fete sunt asexuale si vor gay, desi in concluzie nu conteaza sexul fetele sunt asexuale laughing

| corbulalbrosu a răspuns:

Si uite asa dintr-un astfel de motiv aparent minor si banal, incepe sa se destrame incet incet dar sigur, orice relatie.

| Plato a răspuns:

Se poate, dar in acel caz inseamna ca nu era ea. Adica "ea".
De ce? Deoarece un cuplu ar trebui sa aiba acea conexiune, efectiv ca simta la fel. Adica pur si simplu dorintele lor sa fie echivalente, sa nu existe neconcordanță in idei. Intelegi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. Aici e vorba ca amandoi sa fiti de acord. Sexul fara sentimente de iubire, e doar sex, care nu te face sa iti doresti partenerul/partenera. Doar parerea mea. Sa ai o zi buna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil ca da. E o problema daca doar tu ii ceri sex, si partenera nu i-a initiativa, jumi-juma.Altfel de ce ti-ar mai fi partenera de relatie? In fine, asta nu inseamna ca ii ceri sex zilnic, ca iti e frica sa nu o fta altul, dar nici o datã pe luna.

| OrdanKarris a răspuns:

Sexul este totul intr-o relatie. Fara sex, nu exista relatie. Daca a ta muiere da semne de oboseala si nu mai vrea relatie, fa-i din mana pa. Ca barbat nu obtii absolut nimic din starea de spirit numita "relatie". Relatia este un beneficiu pentru ea, sa se simta ea ca apartine cuiva, sa simta stabilitate. Nu face mai nimic pentru un barbat. Sexul este cam singurul avantaj real pentru care merita sa-ti bati capul cu o femeie in relatie serioasa. Altfel n-are sens. Asa ca daca ea renunta la relatie, ea pierde. Poate are pe altcineva si cauta orice prilej sa incheie aceasta relatie. Daca are pe cineva si nu mai simte nevoia sa o faca cu tine inseamna ca ea deja a dinamitat relatia actuala, doar ca nu spune nimic.

| Plato a răspuns (pentru OrdanKarris):

Asa-i ca esti singur?

| ElisaAna a răspuns (pentru Plato):

laughing) tare raspunsul