| clarraxdxs a întrebat:

Cât de mult va încredeti in prezervativ?

16 răspunsuri:
| stef87 a răspuns:

Nu e chiar 100%, are si sanse de error, dar foarte rar; nimen nu iti poate garanta 100%, in afara de lipsa contactului. Fara prezervativ sunt sanse clar mai mari sa iei o boala poate de care nici partenerul nu stia, sa nu mai zicem de posibilitatea de a ramane gravida, chiar daca el se abtine sa nu ejaculeze.

| ania a răspuns:

99%. dar cand am ramas insarcinata in ciuda folosirii lor la in cazul fiului meu de aproape 4 ani, am luat- o in sensul ca Dumnezeu a dorit neaparat sa ne mai dea un copil.

| Violleta2022 a răspuns:

100% protejeaza total impotriva bolilor cu transmitere sexuala, a unei sarcini nedorite, nu are nici un efect secundar care sa-ti afecteze sistemul hormoanl asa cum fac anticonceptionalele sau pastilele de a doua zi, iti confera o stare de liniste interioara, chiar sporind placerea sexului, fiindca faci sex fara stres, stiind ca esti total protejata.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cand eram copil, am bagat apa intr-unul, pana s-a facut dublu fata de chiuveta. S-a spart cand am incercat sa il duc afara, cu inca un prieten. Erau cel putin 20l de apa in el.
Deci am incredere, atat timp cat nu incerc sa transport 20l de lichid in ele.

| Emilian65 a răspuns:

Foarte mult. El, ne fereste de multe belele. Foloseste-l, cand faci sex cu iubitul!

| Sofer a răspuns:

100% ca nu mi-a pocnit niciunul pana acum.

| Mayhem666 a răspuns:

Nu le-am folosit, deci nu stiu, dar probabil sunt eficiente. Macar impiedica un eventual avort.

| Lukasssz a răspuns:

Foarte mult, atat de mult incat le cumpar de la magazin si le folosesc pe post de baloane.

| Crackman a răspuns:

Sunt eficiente

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

95% asta fiindcă nu te protejează de HPV.

| Cheo0S a răspuns:

Poti sa te increzi dar nu ai ce cauta cu prezervative la tine daca nu ai iubit/relatie.
Mai ales daca esti minora.

| LostForForever a răspuns:

Sincer nu am Cumpărat așa ceva in viața mea laughing)) nici in mâna nu al loat unul singur macăr in viața mea laughing)) mereu ma uit ciudata la chestiile alea când ma duc la merket să-mi iau ceva sunt mereu lângă casa de marcat unde scandează domna de la casa produsele sunt o prostie m-ar prezervativele astea

| Tactuecelmaitare a răspuns:

Exista o religie a prezervativului?
Interesant!

| mataestefrumoasa a răspuns:

Mult mult

| 6DOC9 a răspuns:

Foarte mult.

| vvqtssssssisthebest a răspuns:

Foarte mult, am incercat si au mers....Numai o data nu a mers