| Alexandra010101 a întrebat:

Cat de sigure sunt testele de sarcina de la fildas tip caseta? L-am făcut dupa 24 de zile de la contactul neprotejat.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care testul de sarcina este efectuat dupa ce au trecut mai mult de 21 de zile de la data ovulatiei atunci cand acea data este cunoscuta, sau fata de ultimul act sexual neprotejat, indiferent care este marca sau cine este producatorul testerului folosit, rezultatul obtinut este in proportie de peste 98-99% valid, valabil si corect. Multa sanatate!

5 răspunsuri:
| Blueberry8 a răspuns:

Cam orice test este sigur daca il faci dupa instructiuni happy. Daca nu ai incredere in test, poti da fuga sa faci un beta HCG.

| Alexandra010101 explică (pentru Blueberry8):

Mai fac maine dimineata unul de surechek si ar veni maine sa fie peste 24 zile de la act

| Blueberry8 a răspuns (pentru Alexandra010101):

La 24 de zile trebuie sa arate, fie ea si a2a liniuta mai putin vizibila.Eu asa am patit 1 test negativ, al2lea si al3lea slab pozitive si al 4lea am facut unul digital apoi de 2 ori bhcg

| Alexandra010101 explică (pentru Blueberry8):

Am facut ieri dimineata unul de surecheck si am calculat ca au trecut 24 de zile de la act si arata clar o liniuta ( vreau sa zic ca actul nu a fost pe 17 august și nu a ejaculat în mine, am luat o pentru acel lichid presminal)

| Blueberry8 a răspuns (pentru Alexandra010101):

Atunci nu esti insarcinata.