| Mih10 a întrebat:

Cat poate sa intarzie menstruatia dupa pastila de a 2 zi?

Răspuns Câştigător
| MValentin a răspuns:

Depinde... prietena mea a luat si i-o venit normal lunile următoare. Dar e posibil de la cateva zile la o luna.

| Mih10 explică (pentru MValentin):

Putem sa vb cv in private te rog?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Uneori in unele cazuri, hormoni sintetici din continutul pastilei de a 2-a zi pot sa ramana activi in organismul femeii perioade foarte lungi de timp si pot sa deregleze activitatea hormonala pe o perioada chiar si de 9-12 luni dupa folosirea contraceptivului. Insa exista si situatii in care dereglarea activitatii hormonale nu este prea grava si in acele cazuri dereglarea ciclului menstrual este abia perceptibila si se manifesta pe o perioada scurta de 2-4 luni in forme foarte usoare. Depinde de organismul fiecarei femei in parte sau altfe zis de NOROCUL sau GHINIONUL femeii. Sanatate!

| Mih10 explică (pentru corbulalbrosu):

Putem sa vb ceva in private?