| angelina_1424 a întrebat:

Cat timp traiesc spermatozoizii?

11 răspunsuri:
| Pho3nix a răspuns:

Depinde... daca nu fumeaza si nu beau alcool, traiesc muult.

| georgegs a răspuns:

10.minute.eu.asa.stiu

| alonet a răspuns:

O profesoara de biologie imi spunea ca pana la 8 zile intr-un mediu ambiant (gen uter) in sensul ca asa a patit-o cand a ramas insarcinata cu ultimul copil happy s-a luat dupa calendar dar a uitat sa tina cont de acest aspect!

| traficanta a răspuns:

48 h.

| seawolf a răspuns:

9 luni

| Alina. a răspuns:

Maxim 10 minute in aer si pana la 7 zile in uter.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

*8 ore pe soare torid.Sa vezi ce sete ii loveste.La umezeala cica vreo 24 de ore.

| medeeaalex a răspuns:

Traiesc 2 sau 3 ore si daca nu se prind de ovul sunt eliminati.

| adybraila a răspuns:

5 zile

| chirilinios a răspuns:

2 zile

| nejloveanu a răspuns:

30 de minute dupa cate stiu eu