| Hfnfk a întrebat:

Cat trebuie sa dureze o partida de sex? Acuma nu vreau raspunsuri exacte sau sa ma luati la misto. intreb de oarece ma termin prea repede.ar fi ceva pastie sa rezist mai mult?

16 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Goleste-te cu 2 ore inainte, sau daca ea e destul de inteligenta si intelegatoare, sa te termine ea manual, savureaza si tactil si vizual faza, te odihnesti putin si apoi incerci.
Daca te masturbezi, las-o mai moale, adica mai rar, altfel ai sa regreti mai tarziu.

| RoCkKiD a răspuns:

Partea cu penetrarea propriu zisa, 10 min e mai mult decat destul. Adaugi un preludiu si esti gata in 20 min fara sa te lungesti sau sa te grabesti.

| Endoryus a răspuns:

Nu exista asa ceva. O partida de 8 minute in care amandoi ajung la orgasm poate fi de 10x mai buna decat una de 45 de minute in care doar unu termina. Sau mai rau, niciunul. Conteaza calitatea, nu durata.

| Goete a răspuns (pentru Endoryus):

Daca ideea ta e doar sa ajungi la orgasm, ai dreptate. Dar daca savorezi fiecare atingere... nu vrei doar 8 minute

| Endoryus a răspuns (pentru Goete):

Nu ai prins ideea de baza. Mai citeste pana te prinzi.

| Goete a răspuns (pentru Endoryus):

Eu am prins-o. Si poti avea o partida superba fara sa ajungi la orgasm, pentru ca e importanta si calatoria nu doar destinul.

| Endoryus a răspuns (pentru Goete):

Avand in vedere ca specifici acel "si" e clar ca esti pe langa. Oameni diferiti, pareri diferite. PEvident ca pentru tine o partida buna inseamna ceva, pentru mine altceva. Pentru mine o partida de 8 minute dimineata in dus inainte de munca e ceva perfect. Nu ai timp 6h sa fii in pat, mangaieli, tot tacamul. Cand e timp, e ca in razboi, totul e permis. Cand nu e timp, conteaza altele.

| Endoryus a răspuns (pentru Goete):

Ps. Timpul specificat e doar un exemplu. Imi aminteste de mistoul lui Hecate mai sus. Chiarca suna ca si cum ai sta cu ochii pe ceas laughing

| Goete a răspuns (pentru Endoryus):

Cu asta sunt de acord

| Endoryus a răspuns (pentru Goete):

Eh, acum ai inteles : )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Voi va opriți din 2 in 2 minute sa va uitați la ceas? Ca nu înțeleg.

| Paul754880338 a răspuns:

Este o rotita din miraculosul mecanism de perpetuarea speciei. Barbatul termina mai repede decat femeia, altfel (hai sa ne gandim ) procreerea ar fi pusa in pericol. Dar dincolo de asta doar "exercitiul" te poate scoate din "impas". Fa-o regulat, fara graba, incearca sa iti scoti din cap disperarea de a stabili un record, savureaza, asa cum ti s-a mai spus, momentul, relaxeaza-te, transmite-i si ei starea aceasta si va fi bine.

Răspuns utilizator avertizat
| Feelmeunderyourskin a răspuns:

Toti astia "majori" spun ca la 14 ani toti sunt niste copii si asa dar ei nu vad cat s au schimbat vremurile si ca la 15 altii deja se dezvirgineaza. E normal sa ai iubit la 14 ani si sa te saruti cu el pe strada. Restul inca au ramas in perioada comunista. Nu mai baga in seama toate prostiile astea. Vezi ti de treaba ta. Si ce? Trebuie neaparat sa stie ai tai ca ai iubit? Dragilor, nu mai suntem pe vremea comunismului. Deschideti va mintile ca altfel nu vom mai evolua

| Adriaw48 a răspuns:

Păi depinde de om...Am avut si eu problema asta.Ai avut cumva o pauza mai lungă de cand nu ai facut sex? Te masturbezi exagerat? Dacă ești la început cu fata si o iubesti si te exciti si de la o atingere pe gât e normal sa iei foc instant.
Pot sa iti dau un sfat.
În momentul cand iti vine sa ejaculezi opreste-te si nu iti da drumul.Trage aer în piept de câteva ori pana te mai racesti putin apoi o iei de la capat.Repeti chestia asta de 3 ori si o sa vezi că a 4-a oară nu mai poti sa termini.O altă variantă este să termini cand iti vine după treci la următorul număr.