| Monimoni1996 a întrebat:

Cat v-a întârziat cel mai mult menstruatia dupa folosirea pastilei de a doua zi? Pt cine a folosit, gen.
Sau dacă nu ați folosit, cât poate întârzia cel mai mult?

4 răspunsuri:
| L1m80 a răspuns:

Daca intarzaie chiar si o zi, inseamna ca pastila de a doua zi nu si-a mai facut efectul. Gandeste-te deja la un nume.

| Monimoni1996 explică (pentru L1m80):

Eu zic sa nu vorbesti aiurea laughing după folosirea acelei pastile, întârzie menstruatia, se deregleaza pe parcursul unei perioade, însă nu stiu cam cat e cea mai mare perioadă de intarziere

| L1m80 a răspuns (pentru Monimoni1996):

Stii si totusi intrebi? Ciudat.
Eu tot zic sa te gandesti la un nume. Poate te ajuta Dumnezeu si ai gemeni! Pentru ca nu vrei sa folosesti prezervativul.

| esa212015 a răspuns:

Vorbesc din punctul de vedere din care eu nu am folosit. Nu cred ca exista un termen exact, fiecare organism fiind diferit. Eu, de exemplu, am un ciclu menstrual neregulat, astfel, am pățit să îmi întârzie, maxim 3 săptămâni.