| anonim_4396 a întrebat:

Cat va place sa dureze sexul? Ma refer strict la actul sexual, de ce natura o fi el(anal/vaginal). In cazul in care nu puteti spune orientativ in minute, vreti sa fie mai lung/mai scurt?

8 răspunsuri:
| Emma30555 a răspuns:

"Cercetătorii au descoperit că durata unei partide de sex variază între 33 secunde și 44 minute, cu o medie de 5, 4 minute. De asemenea, același studiu a arătat că folosirea sau nu a prezervativului nu a afectat negativ durata actului sexual. (1)

Merită menționat că sexologii cred că o partidă de sex prea scurtă durează 1-2 minute, una medie (în care se situează majoritatea cuplurilor), 3-7 minute, iar durata maximă variază între 7 și 13 minute. Specialiștii au conchis că o partidă de sex de 10-30 minute este mult prea lungă." Eu cred ca între 5 - 15 minute e normal, uneori vrei sa dureze mai mult, alteori mai puțin, depinde de starea pe care o ai

| Anonim5695 a răspuns:

Poate sa fie oricat de lunga, dar dar nu m-am terminat, e degeaba. Pentru mine

| Bisexual69 a răspuns:

Cât mai mult!

Răspuns utilizator avertizat
| vasile2222 a răspuns:

Cat mai lung.

| CiprianCampionu2000 a răspuns:

De preferat 2 zile.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut!

Când e plăcut îmi place să dureze cat mai mult posibil, ore în șir fără probleme. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

E imposibil ore...