| anonim_4396 a întrebat:

Câte șanse sunt ca o fata(prin Heavy petting nu penetrare) sa fie gravida dacă i-a venit menstruația?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Hai că si știi multe despre sarcină dacă e

| corbulalbrosu a răspuns:

Absolut niciuna. Adica 0 % (zero)
1.) Sarcina poate sa ia nastere numai in cazul in care sperma este ejaculata in vagin in 1-a sau in toate cele 2-3 zile REAL FERTILE ale oricarui ciclu menstrual.
2.) Spermatozoizii au posibilitatea si reusesc sa treaca din vagin in interiorul uterului numai in timpul celor circa 5-6 zile care apartin de PERIOADA FERTILA a fiecarui ciclu menstrual. In restul zilelor INFERTILE, spermatozoizii NU pot sa treaca din vagin in uter, fiindca canalul cervical cel care face legatura intre vagin si uter este blocat de un ''dop''/''baraj'' care are rostul sa NU permita trecerea din vagin in uter a agentilor patogeni care ar putea imbolnavi/infecta uterul.
3.) Determinarea celor 4-5 zile care apartin si formeaza perioada fertila a ciclului menstrual se poate face prin calcule, insa acest lucru este posibil numai in cazul in care ciclul menstrual este de tipul regulat, fiindca doar in acel caz se poate stabili cu precizie de +/- 1 (2) zile data la care va incepe viitoarea menstruatie. Doar asa se poate stabili ziua OVULATIEI si PERIOADA FERTILA.
4.) Femeile care au ciclul menstrual neregulat sau intr-o anumita masura dereglat, trebuie sa foloseasca testerul de fertilitate si ovulatie, fiindca doar asa cu ajutorul testerului de fertilitate au posibilitatea sa determine cu o precizie de peste 97-98% care este prima zi fertila, care sunt urmatoarele 3- 4 zilele fertile si care va fi ziua in care se va produce cel mai probabil OVULATIA.
5.) Trebuie sa stii ca sarcina NU se poate forma : ORICUM, IN ORICE MOMENT sau IN ORICE CONDITII. Pentru a se forma/a lua nastere o sarcina, in mod OBLIGATORIU trebuie sa fie intrunite minim 2 conditii STRICT NECESARE, cu precizarea expresa ca cele 2 conditii trebuie sa se produca in acelasi timp, simultan/concomitent si anume :
a-) In primul rand trebuie sa stii ca femeia poate sa ramana insarcinata NUMAI/DOAR in singura situatie si anume, atunci cand sexul este intretinut in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual, adica sexul are loc in 1-a sau in toate cele 4-5 zile situate inaintea zilei de ovulatie, sau fix in ziua ovulatiei cand apare OVULUL VIABIL in uter. Doar in acel caz si numai in acel moment se poate produce fecundarea ovulului de catre un spermatozoid care poate sa provina NUMAI din sperma autentica, deci NU se poate produce prin intermediul lichidului preejeculator, fiindca acesta NU contine spermatozoizi in mod natural.
b-) Sarcina poate lua nastere NUMAI daca sperma ajunge in mod obligatoriu si sigur IN VAGIN (indiferent de cantitate) in una dintre cele 4-5 zile considerate a fi in perioada fertila.
6.) Absolut niciodata NU pot sa apara nici cele mai mici, simple sau infime simptome ''de sarcina'' dupa trecerea a doar cateva zile fata de data la care a avut loc actul sexual/masturbarea intravaginala. In concluzie se poate afirma ca in acest caz, practic NU poate sa existe nici cea mai mica posibilitatea sa fi ramas insarcinata. Multa sanatate!

| cristimihailov a răspuns:

Nu e chiar zero.
Fecioara Maria a patit asta...

| Floridori a răspuns:

Indiferent de jocurile sexuale practicate, menstruatia reprezinta garantia absoluta ca nu exista o sarcina formata in uter.
Deci sansele in cazul prezentat sunt ZERO.