| luminita_6533 a întrebat:

Cati dintre voi isi doresc o relatie serioasa? Si de ce? Ce inseamna o relatie serioasa?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Mereu mi-am dorit o relatie serioasa. Nu sunt adeptul relatiilor pasagere. Daca sunt implicat intr- o relatie inseamna ca mie chiar imi place o fata. Eu sunt sincer si direct, nu umblu cu ocolisuri. Daca nu merge relatia vreau sa vorbesc sincer si deschis cu iubita si daca nu e nici o sansa de redresare ne despartim. Nu cred in prelungiri inutile.

O astfel de relatie presupune :

- incredere maxima acordata partenerului
- iubire sincera
-a fi deschis cu partenerul si a spune ce ai pe suflet
- a-ti pasa de celalalt si a-l include in viata ta complet
- a face planuri de viitor si atunci cand prind viata cu adevarat poti spune ca ai o relatie serioasa

21 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Serioasa se numeste aceea in care partenerii dau totul! Dar mai e una si mai serioasa: cea in care partenerii au ganduri serioase de viitor! Prima varianta se transforma, uneori, in a 2-a!

| Flav a răspuns:

Acestea sunt vremurile in care avem relatii superficiale, aventuri de-o noapte sau flirturi virtuale. Toti fug de responsabilitati, de griji, vor sa fie liberi, primeaza spre placere si nu spre stabilitate.
De ce? Fiindca vine clipa cand ai dori ca femeia sa-ti aduca o cana de ceai cald la baie si sa nu te mai intereseze toate lucrurile etalate mai sus.

| Dizzydizz a răspuns:

Niciod nu mi au placut rel scurte, de aceea de 5 luni am inceput o relatie serioasa bazata pe incredere in special

Le prefer pentru ca exista iubire, respect si intelegere. Am nevoie de astea datorita caracterului meu
dar tu?
rel scurte sunt pentruhappy stii u

| Silvia a răspuns:

Eu nu mi-as dori.

| ÅñdRa a răspuns:

Buna.
Eu mi-as dori relatie serioasa pentru ca am nevoie de cineva care sa ma inteleaga, sa-mi fie alaturi la rau si la bine, sa ma iubeasca si sa ma respecte

| OanaG a răspuns:

Logic ca mi-as dori o relatie serioasa, Sa fie bazata pe incredere, sinceritate, respect si iubire pura love struck

Nu aventuri happy...

| smartalogu a răspuns:

Eu eu eu. Vreau sa ma insorbatting eyelashes.

| mihaela_7412 a răspuns:

Eu as vrea adica ama vut timp de 2 ani am stiut ce inseamna asta o rel fara sa stie nimeni doar cativa prieteni de ea si totusi a existat iubire pacat ca nu mi este,

| buldog a răspuns:

Eu mi-as dori o relatie serioasa pentru. ca nu imi place sa fac ceva"de mantuiala" cu spune romanulhappy
Pai, dupa mine, o relatie serioasa inseamna ca ambii parteneri sa:
-aiba incredere unul in celalalt;
-nu dea motive pentru a-l face pe celalalt gelos;
-a nu fi cu acea persoana pentru a-si atinge un tel;
-sa se iubeasca reciproc;
-sa isi faca planuri de viitor pe care sa le urmeze etc
Cred ca ai inteles ideeahappy
bafta!

| silver19 a răspuns:

Eu imi doresc, dar asta depinde si de partenerul tau! este frumos sa ai o relatie lunga si este si mai frumos sa va mutati impreuna apoi fiindca stii cum se spune, viata-i scurta!winking

| D A R i U t S s A a răspuns:

Mi-as dori o relatie serioasa.
si fiind ca nici 16 ani nu am
o relatie serioasa consta in :
-incredere
-a tine unu la altu
-prietenie
-sa vorbim deschis
-intalniri
-sms-uri

Si cam atat big grin

| andreimicutu a răspuns:

Eu pana acum 8 luni nu mi-am dorit asa ceva. Eram tipul de baiat superficial, increzut, care in unele momente era prea enervant si prea nepasator. Dar vorba aia: "nu iti dai seama de ce ai decat atunci cand il pierzi". Si in ceea ce tine de o relatie serioasa nu se poate limita doar la unele lucruri cum ar fi incredere, seriozitatea si respectul...trebuie sa fie ceva mai mult de atat.Si incep sa cred ca nu exista relatie perfecta.Chiar daca in primii 10 ani este totul perfect tot se destrama la un moment...Nu stiu cat de explicit am fost dar sper sa apreciezi raspunsul. tongue

| luminita_6533 explică:

Raspuns pentru kiduuu
Imi doresc o relatie serioasa, doar ca nu gasesc un barbat care sa isi doreasaca acelasi lucru, multi asociaza asta cu "casatoria". O relatie serioasa inseamna o relatie deschisa spre sentimente, incredere, o persoana pe care sa te poti baza, cu care poti discuta, sa impartasesti bucurii si necazuri. Automat daca totul merge bine si exista compatibilitate de ce nu si spre casatorie. Sunt de acord ca treaba cu dragostea trebuie sa vina de la sine, dar daca cauti de la inceput doar distractie nu o sa vezi niciodata partenerul in sensul care ar trebui sa ai sentimente, din conversatii si intanlniri iti poti face o impresie despre cineva si iti poti da seama daca persoana merita sa te implici sau nu. Dar cand totul inseamna doar distractie si sex si refuzi sa cunosti si sufletul acelei persoane nici nu ai cum sa te indragostesti, daca nu esti deschis spre a vrea sa cunosti persoana si valorile pe care le are, cum ar trebui sa vina iubira?

| dienutza94 a răspuns:

O relatie serioasa depinde de foarte multe. Eu am aproape 16 ani si crede-ma, cu totii ne dorim asa ceva. Si uneori, chiar daca nu pare, ai impresia ca o sa dureze pentru totdeauna happy.
De ce am vrea o relatie serioasa? Din cauza simplului fapt ca toti simtim nevoia de a iubi si de a fi iubiti.Si asa ceva nu obtii intr-o aventura, nu?
Si ca sa-ti raspuns la ultima intrebare... O relatie serioasa se bazeaza in primul rand pe iubire, cand dragostea dintre voi se simte in aer:X.Cand exista incredere, devotament...
Si dragoste, pentru a mia oarahee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu imi doresc o relatie serioasa. Iar intr-o buna zi o voi avea. E bine sa fiu cat mai optimista, de stiut stiu ce vreau de la viata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O relatie serioasa nu ti-o doresti ci se instaleaza singura dim cauza prea intenselor sentimente implicate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O relatie bazata pe respect sinceritate iubire comunicare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O relatie serioasa este o relatie vesnica ce este o iubirea adevarata

| Vlafo a răspuns:

O relatie serioasa imi doresc inca de la 14 ani, pacat ca nu a fost sa fie nici pana azi. De ce?, sincer sa fiu, pentru ca nu-mi place sa umblu din "floare in floare", ma intereseaza foarte tare sufletul omului si gandirea lui sa ne iubim si sa ne respectem reciproc, sa ne impartim hobbyurile si caruia ii pot impartasi gandurile, o fire calma si sensibila, dar nu m-ar deranja daca acest lucru ar fi combinat cu un aspect fizic placut, inteligenta si simt al umorului. O relatie serioasa inseamna sa nu-ti doresti numai sex, placere, aventura si distractie, trebuie sa te implici total, sa iei lucrurile intotdeauna in serios si sa ti la persoana iubita orice s-ar intampla cu unul dintre voi.

| Edwards_Grace_1992 a răspuns:

E-mail-mă la drabikuspellhome@gmail.com dacă știi să faci mai jos soarta ACESTEA;
(1) Îți place fosta ta?
(2) Sunt ai mereu coșmaruri?
(3) Doriți să fie promovate la locul de muncă?
(4) Vrei femei / bărbați aleargă după tine?
(5) Vrei un copil al tău?
(6) Vrei să fii bogat?
(7) Vrei Soțul / soția ta să fie a ta pentru totdeauna?
(8) Aveti nevoie de ajutor financiar?
(9) Doriți să recupereze banii pierdut?
(10) Vrei să opriți divorțul?
(11) Vrei un divorț?
(12) Vrei Fiecare dorinta de a fi acordate de oricine?
(13) vraja ascunde copilul de sarcină nevoie?
(14) Ești constatare este dificil de a câștiga un caz în instanță?
(15) Vrei să opriți căsătoria sau relația ta sau pentru a rupe.
(16) Vrei să se căsătorească cu partenerul dumneavoastră cât mai curând posibil?

Din nou, adresa mea de e-mail este drabikuspellhome@gmail.com

Imediat contactați-mă pentru a rezolva toate problemele și situația în decurs de o chestiune de zile.
DR. Abiku...

| Edwards_Grace_1992 a răspuns:

Ai nevoie de un aparat de turnare vraja pentru a aduce înapoi fostul tău soț, soție, amant,
Inbox-mi astăzi drnazeemspelltemple@gmail.com, astfel încât să putem lucra împreună și să aducă el sau ea din nou, pentru tine și trăiesc fericiți împreună așa cum vă dorește să contactați-mă dacă needthese de mai jos:
(1) ortografică pentru promovare la birou
(2) Vrei să aducă înapoi iubitul tău, soț, soție
(3) ortografică pentru a face pe cineva să facă ce vrei pentru tine
(4) ortografică pentru sarcină
(5) Spell pentru a opri Bad Dreams
(6) ortografică de a obține bani
(7) Ești mereu coșmaruri?
(8) Vrei să opriți divorțul?
(9) Ești constatare este dificil de a câștiga un caz în instanță?

Email-mă drnazeemspelltemple@gmail.com
Aceasta este singura cale de fugă o vrajă te poate ajuta
În cazul în care aveți nevoie de orice contact drnazeemspelltemple@gmail.com ajutor chiar acum și de a lua problema rezolva fără nici o întârziere
Dr Nazeem...