| RM94 a întrebat:

Cati volti are o priza?

Răspuns Câştigător
| Mynameiz a răspuns:

220v,dar poate fi si 380v

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

La noi 220 volti, La Americani 110 Volti, dar cred ca stiai asta sau?

| aXy99 a răspuns:

220 sau 380.

| Negoiu a răspuns:

Răspuns incorect!
De la primirea în UE, România s-a aliniat normelor europene. Tensiunea electrică e acum 230 V curent monofazic şi 400 V trifazic.

| RaulAndrei2002 a răspuns:

220 pana la 240

| vizuk a răspuns:

Testeaza in urmatorul fel, ia un cui, baga-l in priza, tine-l cu o mana si stai asa 20 de secunde, in functie de cat de tare s-a rumenit mana, ata de multi volti are priza ta.Sau mai poti incerca sa bagi un cutit in prajitorul de paine, daca prajitorul inca merge, fa o baie si ia prajitorul cu tine, prin telepatie, prajitorul iti va transimte voltajul