| angelinthedark a întrebat:

Ce ati prefera:sa fiti cu persoana iubita dar sa nu va iubeasca, sau sa stiti ca persoana iubita va iubeste dar sa nu fiti cu ea?

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, eu mi-as dori atat sa fiu cu persoana iubita cat si sa ma iubeasca, eu cred ca degeaba ma iubeste daca nu e cu mine, nu rezolv nimic doar cu gandul ca ma iubeste, sau degeaba stau cu cineva si acela sa nu imi impartaseasca sentimentele, ar fi o relatie seaca si fara rost, ori exista iubire ori daca nu o lasam balta.Nu cred ca as putea alege dintre acestea 2, sti cum e ca niciodata nu poti fi sigura ca cineva te iubeste sau ca nu te iubeste, oricum prefer ambelehappy...

9 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Stiu cat de mult doare si sa iubesti si sa nu fii iubit si sa fii iubit si sa nu iubesti. Am trecut prin ambele stari si nu e deloc usor. Iubire cu forta nu se poate. O sa caut mereu acele relatii in care atat eu cat si partenera o sa punem suflet in mod egal. Cand cineva pune mai mult va avea cu siguranta de suferit. Relatiile in care doar o persoana iubeste nu merg.

| Victoria a răspuns:

As prefera sa stiu ca persoana iubita ma iubeste, chiar daca nu sunt impreuna cu ea, asta ar fi consolarea mea.

| cucu a răspuns:

Nici una nici alta ...prefer sa stau singur

| nekane a răspuns:

Ma limitez la ceea ce ai intrebat si iti spun ca prefer sa stiu ca ma iubeste chiar daca nu suntem impreuna, cel putin ma linisteste gandul ca ma iubeste si asta imi alimenteaza speranta ca intr-o zi o sa fie bine.Nu as putea trai cu un om pe care il iubesc, insa nu ma iubeste, asta mi-ar aduce numai suferinta.

| laraandy a răspuns:

Nici una, nici alta...pai daca ar fi sa le luam pe rand.sa stai cu o pers care sa nu te iubeasca, atunci din partea ei nu vei primi nici respect, nici incredere, doar lucruri rele

inversul nu este bun nici asta...pentru ca cu ce te incalzeste pe tine daca acel tip te iubeste, dar nu poti sa fii langa ea din diverse motive.nu cred ca pot sa aleg din astea doua. te pup

| gargaritza a răspuns:

Nu cred ca ar vrea nimeni sa iubeasca pe cineva si accea persoana sa nu aiba acceleasi sentimente. E dureros...sad fiecare am trecut prin asta.
Si daca persoana iubita te iubeste, de ce sa nu fii cu accea persoana daca si tu simti la fel?

| DoarNoemi a răspuns:

Mai bine sa ma iubeasca si sa nu fiu cu ellaughing ca poate imi place si mie d el si ne combinam odata... da degeaba stai cu cineva care nu t iubeste(sau macar "place","tine la tine")...chatterbox

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici una, nici alta ca nu mi-ar folosi la nimic. A iubi si a fi iubit e totul.Asadar mi-as dori ori sa fiu cu pers iubita ori daca nu se poate...solo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici una, nici alta. Trebuie sa gasesti o cale de mijloc pentru a fi fericit.