| RAY a întrebat:

Ce conditii cam trebuie sa indeplineasca un barbat care vrea o familie cu o femeie?

8 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Sa arate bine in primul rand ca sa faca fam pe bune adica ca femeia aia sa-l iubeasca, sa se descurce, sa se poarte frumos, sa fie atent, sa satisfaca femeia la pat, sa respecte, sa comunice cu partenera bine, sa aiba un servici mediu ca orice om, cam atat.

Ca daca n-au casa, o sa ia impreuna, dau avans amandoi, dau rate amandoi, acolo nu e problema.

| RAY explică (pentru Mosotti):

Niste sfaturi te rog

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Pai am spus! Alea sunt conditiile. Fizicul eliminatoriu, restul sa fie din ele cate ceva, ca job au 97 % deci e ok din acest punct de vedere.
Fizicul deschide usa, fara fizic usa e incuiata ca nu ti se deschide, si nu mai intereseaza pe nimeni ce este la usa (celelalte calitati), daca nu ii place ce vede pe vizor.
Asta la tinerete.

La varste mai inaintate nu mai cont fizicul deci dupa 55 ani in colo, atunci conteaza doar celelalte calitati, si relatia aia e mult mai stabila, mai matura, mai lejera, abia atunci se poate face o relatie mai ca lumea, deci nimeni nu ramane singur cum s-ar zice, nu mai e ca ma inseala, ca se uita dupa altul ca nu ii mai plac, ca altele de genul. Copii poti avea sau nu, nu e neaparat o conditie, viata e frumoasa oricum, deci aia este treaba.
In Germania asa se face, si la 80 ani se cupleaza oamenii ca sa nu fie singuri.

| Sofer a răspuns:

Sa arate bine sa aibă un job bun și bani. Mașina și casa cu piscina.

| SG1995 a răspuns:

Să fie un om matur, stabil din toate punctele de vedere: emoțional, mental, financiar, etc.

| Apokales a răspuns:

Sa faca multi bani, daca face asta inseamna ca restul condtiilor le are deja indeplinite.

| AEWPenta a răspuns:

Sa aiba bani, si sa isi ceara mereu scuze

| anonim_4396 a răspuns (pentru AEWPenta):

Asta e buna cu cerutul scuzelor happy Mereu, mereu!