| anonim_4396 a întrebat:

Ce control se face mai exact la ginecolog dacă ești virgina? Poate sa îmi faca un control dacă menstruatia mi-a trecut acum 2 zile?

4 răspunsuri:
| Denisa0954 a răspuns:

Ar fi de preferat sa mergi la ginecolog cand nu esti la menstruatie, decât dacă este o urgenta

| anarosca78 a răspuns (pentru Denisa0954):

Păi mi-a trecut menstruatia

| Denisa0954 a răspuns (pentru Denisa0954):

Am citit întrebarea ta gresit. Da, poti merge, iar daca esti virgină, în funcție de problema pentru care mergi iti va face ecografie pelviana si eventual un control al organului genital

| 25girl a răspuns:

Dacă nu ți-ai început activitatea sexuală și nu mergi pentru o anumită problemă sau simptomatologie, atunci o să se limiteze la întrebări și completarea unei fișe a pacientului și dacă îți dorești și ești de acord la ecografie.
Îți spun din experienta proprie.
De asemenea ți se recomandă ca la 6 luni de la începerea activității sexuale să revi. Atunci
poate să îți facă o examinare completă.