| anonim_4396 a întrebat:

Ce credeți că este mai important, banii s-au iubirea?

13 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Nu poti iubi cu stomacul gol si cu asta am spus tot

| RAY a răspuns:

Iubirea părinților este ceea mai valoroasa in viata, sănătatea ca fără ia viata numai are sens, auto reflecția, banii sunt cheia care deschide porți, ei nu cumpăra fericirea, iubirea, nici inteligenta, totul este in desert in viata unui om.
Puneți preț pe experiente noi, vacante, socializare, faceți banii din ceea ce va place sa faceți in timpul liber, eu unu de mic îmi plăcea ceea ce fac

| Violleta2022 a răspuns:

Intotdeauna IUBIREA!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Gramatica si banii.

| anonim_4396 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Comenta un analfabet

| anonimuIl a răspuns:

Nu contează banii.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Iubirea, daca e sa ne raportam la nevoile psihologice ale oamenilor! Dar si banii conteaza!

| ionur a răspuns:

Nici una.

| LonelyGuy07 a răspuns:

Pentru mine au ajuns banii, singura bucurie ce mi-a ramas in viata, si fara banii nu poti sa faci nimic pe lumea asta

| TraianIImperator a răspuns:

Amândouă sunt la fel de importante.
Omul care are bani, dar nu a găsit o fată care să îl iubească pentru personalitatea lui, nu știu cât de fericit s-ar putea simți, adică deși are avere, la ce bun dacă nu are și o persoană lângă el în care să aibă încredere că îl va susține și când îi va fi greu? În plus, probabil mereu va fi un gol în sufletul lui, senzația că a făcut atâția bani, dar nu este în stare să facă o fată să îl iubească.
Dar nici iubirea în sărăcie nu este suficientă, mă gândesc că într-o familie săracă sunt multe scandaluri, mai ales dacă are și copii, din cauză că părinții nu își permit să le îndeplinească dorințele copiilor. Pe lângă asta, soțul s-ar putea simți inferior, pentru că nu poate să îi ofere soției ceea ce crede el că ar merita și invers. Soțul să zicem, ar putea pleca în străinătate pentru a face bani, lăsându-și soția și copiii acasă (copii care ar putea crede că tatăl lor i-a părăsit).
Ca să nu mai zic de situația în care apare o problemă de sănătate în familie și tratamentul costă prea mult...
PS: Nici munca în exces, pentru a face mulți bani, nu este bună, nici pentru omul singur (pentru că se suprasolicită), dar nici pentru familia celui însurat, pentru că membrii ei se pot simți neglijați.

| ValeriuSUkaru a răspuns:

Bani ca ai femei

| EvansSM a răspuns:

Gramatica

| anonim_4396 explică (pentru EvansSM):

Îmi dai hate.
Ai o viață tristă.