| anonim_4396 a întrebat:

Ce credeți: dacă o persoană adultă are din când în când fantezii erotice cu persoane de același sex, dar nu le pune în practică, poate fi declarată bisexuală, sau e mai degrabă o confuzie?

Răspuns Câştigător
| Emma30555 a răspuns:

Cred ca se poate considera si una și cealaltă depinde caz. Poate avea aceasta latura dar sa si o reprime, sau poate e doar o confuzie în ceea ce simte ea neavând aceasta latura dar în fantezie se suprapune cu aceea femeie care și ar dori sa fie de fapt ea. Dacă fantezia este clara și nu e vorba de acest lucru înseamnă că doar nu pune în practica Cred ca totuși abia după ce se pune în practica poți trage o concluzie clara

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| LordCristobal a răspuns:

Poate fi comsiderata o homosexuala sau bisexuala in forma latenta(fara sa se manifeste).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce inseamna " din cand in cand "? O data pe an, " la Pasti si la Craciun " : ), lunar, saptamanal, zilnic, de mai multe ori pe zi?¿ Deci, am nevoie ( eu ) de un raspuns la aceasta intrebare pentru ati putea cat de cat raspunde la intrebare! ( Pentru a-mi putea face o idee happy )...

Si ce inseamna " nu le pune in practica "?¿

Nu poate?¿
Nu vrea?¿

Daca nu poate - intrebarea e DE CE? (Ce o opreste?)
( unele dintre raspunsuri ar putea fi :
-" nu e o persoana ASUMATA!/ declarata! Out of closet! : )"
-" parerile / opiniile celorlalti conteaza... mai mult decat asumarea propriei sexualitati"
- Simplu : " familia! "
- "Rusinea de a fi altfel "
- " propriile convingeri de natura spirituala " ( care evident sunt in contradictie cu asumarea sexualitatii! )
- " parteneri nepotriviti " ( aici, spune tu happy, stii la ce ma refer! happy
- " Altele " ( spune tu happy, cel ce pui intrebarea! happy

Nu vrea?¿
Din nou - DE CE?¿ ( ar putea fi vorba de unele dintre motivele aparute la categoria " nu se poate"...

Vezi tu, nu putem ( sau eu nu pot! ), raspunde la o intrebare atat de personala... daca nu cunosc toate elementele ( sau toti factorii happy

Ideea traznite ( & / sau ) Fantezii... avem fiecare happy din cand in cand ( acum voiam sa zic ca conteaza cat de ' traznita ' ne e mintea... dar ma opresc happy )
La nivel mental fiecare ne luptam cu cate un gand sau idee mai nastrusnica ( happy ), uneori foarte frecvent! ( Asta inseamna CA SUNTEM ACEL GAND?¿ Trebuie sa REZONAM cu el?¿ Sau SA II DAM ( Neaparat ) curs?¿ )

In acest caz rata criminalitatii la nivel global ar creste foarte mult!/ ( s-ar dubla/ tripla!, cel putin! )... daca oamenii nu s-ar lupta cu " demonii mentali "/ propriile ganduri nazuiri & dorinte!

De cate ori poate nu ai observat tu personal ¿, AICI! unele persoane ( majoritatea adolescenti Dar NU! Numai! ) care ( ne ) pun & SI! ( isi ) pun intrebarea : " Sunt gay? " " Sunt gay daca..."

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Https://www.tpu.ro/......-sunt-gay/

https://www.tpu.ro/......y-inainte/

https://www.tpu.ro/......eti-e-gay/

https://www.tpu.ro/......se-ridica/

https://www.tpu.ro/......sexual-il/

https://www.tpu.ro/......prin-care/

Raspunde-ti ( propriei ) intrebari!, raspunzandu -le totodata si curiozitatii intrebarilor despre propria-i persoana a acestor utilizatori!
Intelegi?¿;)